ÜYELİK
Yeni üyelik oluşturmak
Yeni bir üyelik oluşturma işlemi 2 aşamadan oluşur:

1- İlk aşamada rumuz, şifre, cinsiyet ve e-posta adresinizi girmeniz yeterlidir. Rumuz, sizin Siberalem'deki kullanıcı adınızdır. Diğer üyeler sizi bu rumuzla tanırlar. Rumuzunu belirlerken Türkçe karakter kullanabilirsiniz. Karakter sayısı 2-40 arası olmalıdır. Şifre, sistemdeki güvenliğiniz için gereklidir. Karakter sayısı 4-40 arası belirleyeceğiniz şifrenizde Türkçe karakter ya da noktalama işareti kullanabilirsiniz. Kimsenin tahmin edemeyeceği bir şifre belirlemeniz ve bunu başkalarına söylememeniz doğru olacaktır.

2- Rumuz ve şifrenizi belirledikten sonra geçeceğiniz ikinci aşamadaki bilgileri doldurarak profilinizi oluşturursunuz. Buradaki zorunlu alanlar sunuş başlığı, doğum tarihiniz, yaşadığınız yer, mesleğiniz, aradığınız arkadaşın cinsiyeti, istediğiniz ilişki türü, kendinizi ve aradığınız kişiyi anlattığınız alanlardır. Bundan sonraki aşamada dilerseniz sisteme hemen girebilir, dilerseniz daha ayrıntılı profil oluşturmak için yaşam aile hayatı, kültür-sanat- eğlence, hayaller-kişilik, fiziksel özellikler gibi bilgilerinizi doldurabilirsiniz. Bu alanlar zorunlu değildir ancak detaylı profili olan üyelerimiz aramalarda daha üst sıralarda listelenir.
Standart üyelik
Standart üyeler, Siberalem'de sınırsız çabuk arama ve arkadaş arama yapabilir.
Ancak mesaj gönderme sınırlıdır.
Silver üyelik
- Silver üyeler sınırsız arkadaş arama yapabilir.
- Silver üyeler sınırsız mesajlaşma hakkına sahiptir.
- Silver üyelerin rumuzları, arama sonuçlarında standart üyelerin üzerinde listelenmektedir.
Gold üyelik
- Gold üyeler sınırsız arkadaş arama yapabilir.
- Gold üyeler istedikleri kadar mesaj atabilir.
- Arama sonuçlarında rumuzları en üstte listelenir
- Gold üyeler telefonla teknik destek alabilir.
Maksi paket
Maksi paket, sahiplerini diğer üyelerden ayıran özel bir pakettir. Maksi paket satın aldığınızda, arama sonuçlarında profiliniz sizin seçtiğiniz renkte gözükür. Mesajlarınız ise diğer üyelerin gönderdiği mesajlardan farklı bir şekilde görüntülenmektedir. Ancak Maksi paket, Silver ve Gold üyelikten tamamiyle farklı bir pakettir. Silver ve Gold üyelik haklarını içermez.
Silver ve Gold Üyelik satın alma yöntemleri:
Siberalem'de üyeliğinizi yükseltmenin 3 yolu var:

1- Sistemimize giriş yaptıktan sonra, kredi kartı bilgilerinizi girerek anında üyelik statünüzü değiştirebilirsiniz.

2- Banka havalesi ile ödeme yaparak üyelik yükseltilebilirsiniz.
Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş. adresine, aşağıdaki hesap numalarından birine üyelik bedeli yatırıldıktan sonra havale@siberalem.com adresine ya da 0 212 2529449 numaralı telefona adınızı, soyadınızı, banka adını ve havale tarihini bildirdikten sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir.

Garanti Bankası, Esentepe Şubesi
Hesap no: 347 – 6297666
IBAN : TR17 0006 2000 3470 0006 2976 66

Yapı Kredi Bankası, Esentepe Şubesi
Hesap no: 606 - 89570431
IBAN : TR62 0006 7010 0000 0089 5704 31

Akbank, Perpa Şubesi
Hesap No: 633 - 60349
IBAN: TR97 0004 6006 3388 8000 0603 49

İş Bankası, İstanbul Kurumsal
Hesap no: 1111 - 148973
IBAN : TR61 0006 4000 0011 1110 1489 73

3- Bize telefon yoluyla ulaşarak da üyeliğinizi yükseltilebilirsiniz. Bu durumda kredi kartı bilgilerinizi bize telefonla verirsiniz. Numaramız 0 212 2529449
Profil Güncelleme
Profiliniz sizin Siberalem.com'daki kimlik kartınız, vitrininizdir. Sadece arkadaş arama sonuçlarında değil; üye isminizin görüldüğü her yerde, diğer üyelerimiz rumuzunuzun üzerine tıklayarak profilinize ulaşabilir.

Sitemize üye olurken oluşturduğunuz profilinizdeki rumuz ve cinsiyetiniz dışındaki tüm bilgileri istediğiniz zaman, istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

 • Kontrol Kulesi / Profil bölümündeki Güncelle linkine tıklayın.
 • Bu sayfada, profilinizde yer alan konu başlıklarını göreceksiniz.
 • Değiştirmek istediğiniz bölümün üzerine tıklayın ve açılan sayfa istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirin.
 • İstediğiniz değişiklikleri yaptıktan sonra sayfanın alt bölümünde yer alan "devam" butonuna basarak profilinizin diğer bölümlerini güncelleyebilir ya da "kaydet" butonuna basarak gerçekleştirmiş olduğunuz değişiklikleri kaydedebilirsiniz.
 • Kaydettiğiniz bu değişikliklerin bazıları editörümüzün onayından geçtikten sonra profilinize yansıyacaktır.
Profile fotoğraf ekleme / fotoğrafları değiştirme
 • Kontrol Kulesi/Profil bölümündeki Güncelle linkine tıklayın.
 • Açılan sayfadan Fotoğraf ekle sayfasına ulaşın.
 • Bu sayfadan da "yükle" butonuna basarak profilinize eklemek istediğiniz fotoğrafı şeçin.
 • Eklemek istediğiniz fotoğrafı seçtikten sonra sayfanın altında yer alan ekle butonuna basarak fotoğrafınızı profilinize ekleyebilirsiniz.
Ekleyeceğiniz fotoğraf, gif, jpeg, bmp gibi resim dosyası uzantılarından birine sahip ve en fazla 3 Mb büyüklüğünde olmalıdır. Eklediğiniz fotoğraflar en geç 6 saat içerisinde editörlerimizce kontrol edilerek profilinizde görüntülenir.
Profilden fotoğraf silme
 • Kontrol Kulesi/Profil bölümündeki Güncelle linkine tıklayın.
 • Açılan sayfadan Fotoğraf ekle sayfasına ulaşın. Bu bölümüden silmek istediğiniz fotoğrafı seçerek çıkan "sil" butonundan fotoğrafınızı kaldırabilirsiniz.
Profile video ekleme/değiştirme
 • Kontrol Kulesi/Profil bölümündeki Güncelle linkine tıklayın.
 • Açılan sayfadan Video ekle sayfasına ulaşın.
 • Bu sayfadan ilgili adımları takip ederek profilinize video ekleyebilirsiniz.
 • Eklemek istediğiniz fotoğrafı seçtikten sonra sayfanın altında yer alan ekle butonuna basarak fotoğrafınızı profilinize ekleyebilirsiniz
Profile "Özel profil" ekleme
Sadece arkadaş listenizde, sizin izin verdiğiniz kullanıcılara göstereceğiz bir özel profil yaratabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra, sol tarafta göreceğiniz "Kontrol kulesi"nin Hesap bölümünde yer alan Ayarlar linki ile açılan sayfadan Profil Ayarları'na tıklayın. Burada özel bir fotoğraf ve yazı alanı göreceksiniz. Herkesin görmesini istemediğiniz fotoğraf ve / veya özgeçmişinizi burada oluşturabilirsiniz. Sayfanın altından arkadaş listenizde yer alan dilediğiniz arkadaşları seçerek onlara oluşturduğunuz profili gösterebilirsiniz.Dilediğiniz an yine bu sayfadan "Özel profilimi sil" linki ile silebilirsiniz.
Üyelikten istifa
Siberalem'den istediğiniz zaman istifa edebilir böylece profilinizi istediğiniz zaman silebilirsiniz. Ancak, profilinizi silerseniz bir daha aynı kullanıcı adıyla sitemize üye olmanız imkansızdır.
 • Sol tarafta göreceğiniz "Kontrol kulesi"nin Hesap bölümünde yer alan Ayarlar linki ile açılan sayfadan Hesap Ayarları'ndan profilinizi silebilirsiniz.
Ancak, sizin fikrinizi değiştirme ihtimalinizi göz önünde bulundurarak üyeliğiniz 6 ay boyunca silinmez. Bu 6 ay içerisinde siz rumuz ve şifreniz ile sisteme giriş yaparsanız üyeliğiniz tekrar aktif hale gelir. Fakat istifa ettiğiniz gün, mesajlarınız, arkadaş listeniz vb. tüm bilgileriniz sistemimizden silinir.
Profilin reddedildiği durumlar
Kendinize bir profil oluşturup Siberalem üyesi olduktan ya da var olan profilinizi güncelledikten en fazla 24 saat içinde profiliniz editörlerimiz tarafından okunur. Siberalem Kuralları'na uymayan profiller onaylanmaz. Profil oluştururken uyulması gerekli koşullar kısaca şöyledir:

1. Profiller e-posta adresi, web adresi, telefon numarası gibi (doğrudan ya da dolaylı olarak) kişisel bilgi içeremez. Bu sizin ve diğer üyelerimizin özel hayatını korumak açısından gerekli.
2. Profilinizde kendinizi ya da aradığınız arkadaşı anlattığınız alanlar, açık ya da gerçeğe uygun olmalıdır.
3. Profilinizde kendinizi ya da aradığınız arkadaşı anlattığınız alanlarda, herhangi bir biçimde hakaret içeren, seksist ya da ırkçı ifadeler kullanılamaz. Unutmayın, profil sayfaları bütün üyelerimize açıktır.
5. Profilinizde Türkçe dışında kullanmak istediğiniz bir dil varsa bu, birkaç cümleyi geçemez.
6. Profilinizde herhangi bir siyasi görüşün, dinin vb. propagandasını yapamazsınız.
7. Profilinizde herhangi bir şekilde reklam yapamazsınız.

Dikkat:
Profiliniz reddedilirse aynı gün içinde bunu bildiren bir e-posta alacaksınız.
Profilin iptal edildiği durumlar
Siberalem üyelik koşullarının ihlal edildiği hal ve durumlarda, sitenin herhangi bir yerinde ağır tehdit, hakaret unsuru içeren ifadeler kullanan mesajlar yazan kullanıcıların üyeliği herhangi bir ikaza gerek duymadan iptal edilebilir. Üyeliği iptal edilmiş kullanıcı yeniden siteye üye olamaz.


SİSTEMİN KULLANILMASI
İletişim Merkezi
İletişim Merkezi, sizin Siberalem.com'da posta kutunuzdur. Size tüm gelen - giden mesaj, hediye, göz kırpma ve anketler burada listelenir. Sisteme girdikten sonra, sol taraftaki kulenin en üstünden kolayca görebilirsiniz.
Arkadaşlar
Arkadaş listenizin, Profilinizi beğenenleri, Profilinize bakanların ve Yasakladığınız üyelerin listelerinin bulunduğu bölümdür.
Arkadaş Listesi
Sitede karşılaştığınız, arama sonuçlarında gördüğünüz, üyelerimizden iletişim kurmak isteyeceklerinizi ya da hali hazırda iletişimde olduklarınızı bir arada görmeniz için sizin oluşturacağınız bir listedir. Siberalem.com'da dolaşırken, üye adını gördüğünüz hemen her yerde "Listeme ekle" linki vardır. Buraya basarak herhangi bir üyeyi listenize ekleyebilirsiniz. Listenizdeki herhangi bir üyemizi, istediğiniz zaman listeden çıkarırsınız.
Beğenenler
Sitedeki çok beğendiniz profillerin sahiplerini ondan neden hoşlandığınızı belirtebileceğiniz ve onlarında sizden neden hoşlandığını belirten bir alandır. Bir üye profilini beğendiğinizi belirtmek için yapmanız gereken, profilindeki üst bölümde bulunan "Bu profili beğeniyorum, çünkü...." bölümünde dilediğiniz seçimi işaretlemek.
Profiline Bakanlar
Adı üstünde, Siberalem'de dolaşırken sizin profilinize bakanların listesi.
Yasaklılar
Bir üyeyi, İleşim Merkezi'nde rumuzunun altında yer alan "Yasakla" linkine basarak "Yasaklılar" arasına alırsanız, o üye bu listede olduğu sürece ondan hiçbir mesaj almazsınız. İstediğiniz zaman, "Yasaklılar" bölümünden listeyi görebilir ve yasakladığınız üyeyi listeden çıkarabilirsiniz.
Arama
Siberalem'de arkadaş bulmanın en kestirme yolu arama bölümlerini kullanmak. Sitemizde; sol taraftaki kulede yer alan arama bölümünden dilediğiniz kriterlere göre istediğiniz detayda arama yapabilirsiniz. Yine bu bölümden rumuz arama, anahtar kelime ile arama ve Siberalem'in size uygun üyelerini karşınıza getirdiği çöpçatan aramaları yapabilirsiniz.
 • Kontrol Kulesi'nde Arama bölümünü açtığınızda karşınıza ilk aşamada bazı temel özelliklere göre arama gelir.
 • Biraz daha ayrıntılı bir arama yapmak istiyorsanız, hemen alttaki Arama kriteri ekle linkine basabilirsiniz. Bu size aramanız için ek özellikler açacaktır.
 • Eğer bu kriterler de aramanız için yetersiz geliyorsa Detaylı arama bölümüne giderek çok daha ayrıntılı bir şekilde aradığınız kişinin özelliklerini seçebilirsiniz.
Rumuz Arama
Siberalem'de rumuzunu bildiğiniz arkadaşınızı bu bölümden kolayca arayarak bulabilirsiniz.
Anahtar kelime ile Arama
Bu arama bölümüyle Üyelerin profillerindeki metin bölümlerine yazabilecekleri her türlü kelimeyi yazıp arama yapabilirsiniz.

Örneğin, bu kutuya Marquez yazdığınızda, profilinde Marquez yazmış tüm profillere ulaşabilirsiniz. Eğer birden fazla kelime içeren bir arama yapmak isterseniz, dikkat edilecek bir husus var: Mesela "Kırmızı Pazartesi" yazdığınızda, muhtemelen sevdiği kitaplar kısmına Kırmızı Pazartesi yazmış üyeleri görürsünüz. Bu aramayı çift tırnak koymadan yaparsanız; Kırmızı ve Pazartesi kelimeleri geçen profillere ulaşırsınız.

Eğer aramanızı daha da daraltmak isterseniz, örneğin Marquez yazmış ve İstanbul'da oturan kadınları görmek isterseniz, o zaman kutunun altındaki daha detaylı linkine basarak aramanızı daraltabilirsiniz.
Çöpçatan
Çöpçatan, Siberalem.com'un milyonlarca üyesi arasında tam aradığınızı, tek tuşla bulmanızı sağlayacak bir servistir.
Kontrol Kulesi'nde Arama bölümününde Çöpçatan'a tıklayın. Bu sayfadaki Genel ayarlar'dan 20 farklı kriter, her birinin sizin belirlediğiniz değişik ağırlıkları hesaba katılarak değerlendirilir ve sonunda Çöpçatan size 3 farklı sonuç getirir. Bu sonuçlar 0 - 100 arası rakamsal değerleriyle sizin karşınıza listelenir.
Bana uygun olanlar: Sizin doldurduğunuz kriterlere uygun, tam da sizin istediğiniz kişilerin listesi.
Beni uygun bulanlar: Birileri kimi aradığını anlatırken tam da sizi tarif etmiş. Kimlerin sizi aradığını göreceğiniz liste.
Kalp kalbe karşı: Siz onu arıyorsunuz, o sizi arıyor. İşte, karşılıklı kesiştiklerinizin listesi.
Arama sonuçlarını fazla kalabalık bulduysanız...
Bu aramaları yaparken sonuçları kalabalık bulduysanız, tercih aralıklarınızı mümkün olduğu kadar dar tutmanızı öneririz. Örneğin aradığınız yaş aralığına 20 - 40 yerine 25 - 35 yazarsanız, karşınıza çıkacak arama sonuçları ortalama yarı yarıya azalacaktır.
Arama sonuçlarını az bulduysanız...
Bu durumda, biraz önceki işlemlerin tam tersini yapabilir, yani tercih aralıklarınızı genişletebilirsiniz.
Sohbet nedir?
Sohbet, Siberalem üyelerinin birbirleriyle karşılıklı ve capcanlı mesajlaşabilmelerini sağlayan bir uygulamadır! Bir üyemizle sohbet penceresi açarak konuşmaya başladığın anda onunda anında mesajlaşabilir, kameralı sohbet yapabilir hatta tavla bile oynayabilirsiniz.
Siberalem Messenger
İşte Siberalem'in farklarından biri daha: Siberalem Messenger
Siberalem Messenger Siberalem.com sayfalarını açmak zorunda kalmadan Siberalem'de online kalabilmenin yoludur. Ekranınızın sağ altına yerleşir, sizi Siberalem'de ne olup bittiğinden haberdar eder.
Sibergruplar
Siberalem.com üyelerinden gelen yoğun istek üzerine Sibergruplar'ı tekrar devreye aldık. Sibergruplarla, ilgilendiğin kategorilerdeki gruplara katılabilir, burada yeni insanlar tanışabilir, Siberalem içerisinde seninle ortak zevkleri paylaşan insanları daha rahat bulabilirsiniz.İster Siberalem editörlerinin açtığı gruplara üye olabilir, isterseniz kendiniz bir grup kurarak Sibergruplarda vakit geçirebilirsiniz.