25 Yaş Altı Gangnam Style, 30 Yaş Üstü Tango Tutkunu

37 ankayaşamAşkın ve tutkunun dansı tango 25 yaş üstü genç ve orta yaşlıların her dönemdeki favorilerinden olurken, son günlerde dünyayı kasıp kavuran Gangnam Style, özellikle 25 yaşın altındaki gençlerden çok yoğun ilgi görüyor. Siberalem.com’un yaptığı araştırmaya göre, ankete katılanlardan 18-25 yaş arasındaki çoğunluk sevgilisiyle en çok Gangnam Style dansında başarılı olacağını düşündüğünü belirtirken, 30 yaşın üstündekiler “tango”yu seçti. Ankette toplamda en çok oyu alan dans ise tango oldu.

Aşk denince ilk akla gelen danslardan biri olan tango, son günlerin popüler dansı Gangnam Style’la yarışıyor. Tango 25 yaş üstü genç ve orta yaşlılardan, Gangnam Style ise özellikle 25 yaş altı gençlerden yoğun ilgi görüyor. Siberalem.com’un yaptığı araştırma da bu tespiti doğruluyor. Yapılan anket sonuçlarına göre, katılımcılardan 18-25 yaş arasında olanların çoğunluğu sevgilisiyle en çok Gangnam Style dansında başarılı olacağını düşündüğünü belirtirken, 30 yaşın üstündekiler tangoyu işaretledi.

37 izmirliyizcom-haberdetay-300x210Ayrıca, toplamda en çok oyu alan dans da tango oldu. Siberalem.com’un yaptığı ankete katılanların yüzde 50’ye yakını sevgilisiyle en çok tangoda başarılı olacağını düşündüğünü belirtirken, yüzde 25 civarında katılımcı Gangnam Style’ı seçti. Gangnam Style’ı salsa ve lambada takip etti.

Toplam 15 milyonu aşkın kayıtlı üyesi bulunan Siberalem.com’un üye sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Üyelerinin yüzde 14’ü yoğun bir iş hayatına sahip mühendislerden, yüzde 18’i ise bilgisayar-bilişim alanında çalışan kişilerden oluşurken, yüzde 10’u serbest meslekle uğraşan kişilerden, yüzde 23’ü ise öğrencilerden oluşuyor. Üyelerinin çoğunluğu İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yaşıyor. Üyelerin yüzde 22’sini 23-26, yüzde 21’ini 27-30, yüzde 21’ini 31-35, yüzde 12’sini 36-40 yaşındaki kişilerin oluşturduğu Siberalem.com’da 50 yaş üstü de birçok üye yer alıyor.

Anka Yaşam ve İzmirliyiz.com‘da yer alan haberlerimizi ve yorumları okuyabilirsiniz.

 

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol