6 Adımda Mutlu Uzak Mesafe İlişkileri

uzak mesafe ilişkileri Bir ilişkiye sağlıklı şekilde yürütebilmek zordur, hele bir de arada mesafeler varsa! Ama mesafeler sizi korkutmamalı. Ne de olsa aşk mesafe tanımaz! İşte arada mesafeler varken dahi sağlıklı bir ilişki yürütebilmeniz için ipuçları:

1- Mesafeyi avantaja dönüştürün :  

Onu çok sık göremiyor olabilirsiniz, ama buna üzülmek yerine avantaja çevirmeyi deneyin. Birbirinize fazla zaman ayıramamanız, ailenizle ya da arkadaşlarınızla daha sık zaman geçirebileceğiniz anlamına geliyor. Ya da yapmak istediklerinize, hobilerinize daha çok zaman ayırabilirsiniz.

2- Aranızda şüphe kalmasın:  

Özellikle uzun mesafeli ilişkilerde şüphe içi kemirip bitiren bir durum. “Acaba şimdi nerede?” “Kiminle?” gibi sorular içinizi yiyip bitirebilir. Bunun önüne geçmenizin yolu ise, düşüncelerinizi sevgilinizle açıkca paylaşmak. Eminim o da sizin gibi düşünüyor. Aranızda şüphe kalmayacak şekilde birbirinize açık olabilmeyi başardığınız nokta da ise, en büyük sorunu da ortadan kaldırmış olacaksınız!

3- Sürekli iletişimle güveni sağlamlaştırın:

Arada mesafe olmasından dolayı, iletişimizi biraz daha yoğun tumanız gerekiyor. Daha sık konuşmanız ve birbirinizden haberdar olmanız, ilişkinizin sorunsuz devam etmesini sağlayacak. Hele artık bir de teknoloji bu kadar ilerlemişken telefon, internet gibi ortamlardan birebir iletişim kurabilmeniz de oldukça kolay.

4- Birbirinizi düzenli ziyaret edin:

Her ne kadar iletişiminizi maksimum düzeyde tutsanız da, onu birebir görmek, elini tutmak, ona sarılmak da isteyeceksiniz. Ayda en az 2-3 kez bir araya gelmelisiniz. Bir ay biriniz, diğer ay ise diğeriniz onu ziyarete gidebilir.

5- Özel günlerin hatırlanması:  

Aradaki mesafe ne kadar fazla olursa olsun, bu özel günleri unutmanız için bir bahane olamaz. Özellikle de doğumgünleri… Hem bu ona sürpriz yapmanız için de büyük bir şans. Hiç beklemediğiniz bir anda karşısına çıkmanız ya da yanına gidemiyorsanız bile ona göndereceğiniz bir demet çiçek ya da hediye, onun size bir kez daha aşık olmasını sağlayacak.

6- İlişkinizin geleceğini kesinleştirin:

İlişkiniz ilerledikçe tabii ki aklınızda “bu ilişki nereye gidiyor?” sorusu daha çok yanıt bulmak isteyecek. Eğer birebir bu konu hakkında hiç konuşmadıysanız, o zaman onunla düşüncelerinizi açıkca konuşmanızı tavsiye ederiz. Çünkü geleceğinizi ne kadar kesinleştirirseniz, ilişkinizin sağlıklı devam etmesi de o denli mümkün olacak.

Size sunduğumuz ufak ipuçları ve sevginiz sayesinde ilişkinize mesafe asla engel olmayacak.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol