Adrenalin Yüklü Tatil ve Balayı Rotaları

Yıl boyu çalışmanın ya da düğünün yorgunluğunu atmak için 5 yıldızlı otellere gidip, hiçbir şey düşünmeden sadece yemek içmek, dinlenmek ve sevdiğinizle baş başa vakit geçirmek ilk bakışta çok güzel bir fikir olarak görünüyor olabilir ancak neden balayınızı unutamayacağınız anılar ve maceralarla taçlandırmayasınız? Ömrünüzün sonuna kadar unutamayacağınız, diğerlerinden farklı bir balayı yaşamaya var mısınız?
Eğer henüz balayı ya da tatil programınızı yapmadıysanız, rotanızı hem romantik bir tatil geçirebileceğiniz hem de adrenaline doyacağınız farklı yerlere çevirebilirsiniz.

Yeni Zelanda’da Bungee Jumping
Yok böyle bir heyecan!
Yok böyle bir heyecan!

Yeni Zelanda adrenalin tutkunları için olmazsa olmaz rotalardan birisidir. Özellikle bungee jumping konusunda öncülerden. Atlayış esnasında yapılan video çekimleri de bu anıyı unutulmaz kılacak ve cesaretinizi arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak sağlayacaktır.

 

 

Eğer bungee jumping bizim için fazla iddialı olur diyorsanız, Yeni Zelanda trekking, rafting ve yamaç paraşütünde de olanak sağlıyor. Tabii bir de sevdiğinizle birlikte meşhur şarapların tadına bakmadan dönmeyin.

 

 

Sibirya Kurtları ile Kızak Yolculuğu
Frozen'dan romantik bir kare... Siz de aynısında sahip olabilirsiniz :)
Frozen’dan romantik bir kare… Siz de aynısında sahip olabilirsiniz 🙂

Deniz, kum, güneş klişesinden farklı olarak buz göllerinin üstünde Sibirya kurtları ile kızak kullanmaya, dağlardan gelen o serin ve temiz havayı içinize çekerken, sevdiğinizle birlikte eşsiz manzaraların tadını çıkartmaya ne dersiniz?

 

 

Güney Afrika’da Köpek Balıkları ile Dalış
Dalış başlı başına heyecan değil mi?
Dalış başlı başına heyecan değil mi?

Tamamen güvenli bir kafesin içinde bile olsa, o muhteşem yaratıklarla köpek balıklarıyla aynı ortamda bulunmak, onları beslemek, gözlerinin içine bakarken hayat boyu yanınızda olacak kişinin elini sımsıkı tutmak nefes kesici bir deneyim olmaz mı?

 

 

 

 

 

Alaçatı Windsurf
Ülkemizde böyle bir fırsat varken, neden denemeyesiniz?
Ülkemizde böyle bir fırsat varken, neden denemeyesiniz?

O kadar adrenalin bize fazla, daha yumuşak bir geçiş yapalım diyorsanız Alaçatı’nın eşsiz sahillerinde Windsurf / Rüzgar Sörfü öğrenmek ve hayatınıza eşinizle paylaşabileceğiniz yeni bir hobi katmak istemez misiniz? Alaçatı hem sahili, rüzgarı ile windsurf için hem de arnavut kaldırımlı sokakları, tarihi binaları ile balayı için gözde kentlerimizden.

 

 

Planlarınızı hali hazırda yaptıysanız yine de küçük bir iki dokunuş için geç değil. Konaklayacağınız otel ile görüşüp civardaki etkinlikler hakkında bilgi alabilir, tatilinize belki bir rafting, yamaç paraşütü ya da batık dalışı ilave edebilirsiniz.

Tuğçe Makarnacı
Geziyor, yazıyor ve bize hiç bilmediğimiz yerlerden haberler veriyor. Daha fazla yazısına buradan ulaşabilir, Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol