Aldatma Hikayeleri

Aldatıldığımızı eninde sonunda öğrensek de neden aldatıldığımızı sormaya asla cesaret edemeyiz; çünkü duyacaklarımız bizi korkutur. Hal böyle olunca nerede hata yaptığımızı da asla bilemeyiz. Bu noktada biz devreye girdik; gerçek kadın ve erkeklere ait aldatma hikayelerini sizler için derledik. Kim bilir belki bilmek işinize yarar.

appleheartloveredtakeak

Konservatuar öğrencisi Hande (24) aldatmayla son bulmuş  bir ilişkisini şöyle anlatıyor:
”İlişkimizin başında Emir’in müzikle ilgilenmesi, salaş giyim tarzı ve eğlenceli hayatı beni oldukça etkiliyordu. Birlikte sık sık müzik yapıyorduk ve hafta sonları istisnasız çıkıp tüm haftanın stresini atıyorduk. Ta ki Emir bir bankada işe girene kadar… Emir’in  yoğun iş temposu adeta tüm enerjisini çekmeye başladı ve o eğlenceli insan müziği tamamen hayatından çıkartıp tüm gün iş meselelerine oflayıp puflayan takım elbiseli sıkıcı biri haline dönüşüverdi. Emir’deki bu değişim onun tozlanmış gitarına baktığımda daha da belirginleşiyordu. Emir, işinden memnundu ve artık geri dönüş yoktu. Eski günlerimizi çok özlüyordum ve ondan ayrılmaya henüz hazır değildim. Bu dönemde okuldan arkadaşlarımla kurduğum müzik grubunun basçısı, adrenalin tutkunu Ali’nin bana olan ilgisini fark etmem ve yasak olanın cazibesine kapılmam fazla uzun sürmedi.”

Müşteri Temsilcisi Murat’ın (32) aldatma hikayesi ise şöyle:
”Merve’yle tanıştığım ilk haftalarda saatlerce telefonda ve MSN’de konuşuyorduk. İkimiz de birbirimizi tanımaya ve aynı zamanda anlattıklarımızla etkileyici olmaya çabalıyorduk.  Konuşmak o kadar heyecan vericiydi ki, MSN başında sabahladığımız dahi oluyordu. Fakat ilişkiye başladıktan sonra Merve, birlikte olmanın yarattığı huzura sığınarak beni etkileme gayesini tamamen bir yana bıraktı ve benimle birçok kızın yaptığı gibi bebek taklidi yaparak konuşmaya, beni herkesten kıskanarak hayatımı kısıtlamaya ve bu da yetmiyormuş gibi telefon hafızamı birbirinin tamamen aynısı olan yapmacıklı mesajlarla doldurmaya başladı. Onun bu tutumunun ilişkimizi monotonlaştırdığını asla göremiyordu. Tek yaptığı paranoyakça ”MSN’de kimlerle konuşuyorsun?”’ diye sorup durmaktı. Bense sadece onla konuştuğumu söylüyor ve her gece  bana kaybettiğim heyecanı yaşatabilecek yeni kızlar arıyordum. ”

Satış Sorumlusu Merve (28) neden aldattığı sorusunu şöyle yanıtlıyor:
”Ömer’le üç senedir çok güzel giden bir birlikteliğim var ve onu aldatmak gibi bir ihtiyacım hiçbir zaman olmadı. Tüm bunlara rağmen onu aldatmış olmanın pişmanlığını büyük ölçüde yaşıyorum. Aldatma sebebime gelince; alkolün etkisi altındayken benle yakınlaşmaya çalışan erkeklere karşı koymamamam. Bu tarz olaylardan sonra sevgilimin kıymetini daha iyi anlamama rağmen yine de ona büyük ölçüde haksızlık ettiğimi düşünüyorum ve artık içki içeceğim zamanlar yanımda beni frenleyecek bir kız arkadaşım olmasına dikkat ediyorum.”

Reklamcı Alev (30) sevgililerini aldatma sebebini şöyle açıklıyor:
”Aldatmayı savunmuyorum; fakat öyle bir toplum yapısı var ki, özünde çok eşli olan bizleri tek eşli olmaya zorluyor. Bu durumda mevcut sevgilime ne kadar bağlı olursam olayım zaman zaman farklı heyecanlara kapılmaktan vazgeçemiyorum. Adı çirkin bir şekilde ”aldatmak” olarak konuluyor olsa da bu durumun insanların anlaşılabilir bir zaafı olduğunu düşünüyorum.

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol