Anneler Günü – Annelerin Günü

Tipik bir boşanmış anne baba çocuğuyum, şimdi artık bu durum hikayelerime, yazılarıma ilham verse de, çocukken bu durumla baş etmem pek kolay olmuyordu. Sorun iki insanın birbirinden ayrılması değildi, annem babamı terk ederken ona ait her şeyden de kurtulmak için çabalamıştı. Bu her şeye üç çocuk da dahil. Mutlu olma hevesi ile kurulan bir yuva, otuzlu yaşlarının sonlarına doğru gençliğinin bittiğini anlayan bir kadının panik ile evi terk edişi ile yıkılabiliyor. Geride kalan hayata yeni başlayan çocukların anlamlandıramadığı binlerce soru ile mücadele etmesi oluyor.

 

Çocukken anneme neden boşandıklarını sorduğumda bana büyüdüğümde anlayabileceğimi söylemişti. Sanırım şu an annemin buhranlarının başladığı ikinci çocuğundan sonraki evresindeyim. Annemin babamdan neden boşanabileceğini artık anlayabiliyorum; kötü bir ilişki, ilgisizlik, heyecan kaybı, hayattan beklentilerinin aynı olmaması, sevgi eksikliği, başkasına ilgi duyma.. Bu başlıkların hepsi bana ve çocukluğuma mantıklı geliyor, kabullenebiliyorum. Sanırım çocukken anneme soruyu yanlış sormuşum, soru babamdan neden boşandığı değil, bizden neden boşandığı olmalıydı. Ve annemin gençliğinin yaşına geldiğimde onu anlayabildiğimi pek söyleyemeyeceğim, bencil, sorumsuz, cahil ve düşüncesizce geliyor. İnsan bir yaştan sonra karşısındakini olduğu gibi kabul de edebiliyor.

Anneler gününde hala annemi aramak zorundayım. Ayıp olmasın diye, ama samimice söylemek gerekirse bu gün benim için Sevgililer Günü kadar içi boş, anlamsız, değersiz bir gün. Bu yüzden bugün ki yapacağım yarışmadaki hediyeyi gerçekten hak eden bir anneye gitmesini istiyorum. Çünkü hediye edeceğim çantanın yaratıcıları, şiddete maruz kalan kadınların sesi olabilmek, onlara maddi kazanç elde ettirmek için fırsatlar tanıyan bir marka, onca zorluğa rağmen hayatını devam ettiren anneler için yourbagshop.com ‘daki seçili çantalardan birini kazanabilirsiniz. Yarışma çok basit, annenize duyduğunuz sevgiyi anlatan bir emojiyi yoruma eklemeniz yeterli.

Anneler gününüz kutlu olsun…

Zodyaklı

Zodyaklı’yı Instagram’da takip etmek ve yarışmaya katılmak için buraya tıklayın.

Siberalem’i Instagram’da takip etmek için buraya tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol