Aramızda Kalsın: Kadınlar Ne İster?

kadinlar1Kadınlar olarak istediklerimizi sıralamaya başlasak sanırım, dünyanın varoluşunu anlatmaktan daha uzun sürer. Çok şey istiyoruz, hayattan, dünyadan, ailemizden, sevgilimizden, çocuklarımızdan hatta oturduğumuz evden bile beklentimiz var. Yine de bir ilişkiden özellikle erkeklerden beklentimiz sanırım kiloyla altın, en nadide elmas kadar bulunması zor şeyler değil! Beyler bu yazım size, buyurun bakalım kadınlar ne ister!

Sadakat, altın tepside sunulmalı!

Sadakat biz kadınlar için demeyeceğim genel olarak biz canlılar için önemlidir. Mesele ne kadar çok insanla birlikte olmanın skorunu tutmak mı, yoksa gerçekten erkekler tek eşli değiller mi bilemiyorum. Ama sadakat her kadın için öncelik sırasının tepesindedir. Eğer sadık biri değilseniz, sadakatten keyif almıyorsanız bunu partnerinizle paylaşabilirsiniz. Böylelikle sizinle birlikte olup olmama seçeneğini ona bırakmış olursunuz. Elbette bu söylediğim gerçekten ütopik ama sadakatin sözlük anlamı dışında kullanılması gerektiğini düşünüyorum.

Yeter ki sevgilim “Gerçekçi” ol!

Peri masalları hayal etsek bile aslında istediğimiz biraz realizmdir. Özellikle birlikte gelecek planı yapan çiftlerin gerçekçi olmaları ilişkinin epey sağlam temellere oturmuş olmasını sağlar. Böyle ilişkiler, olmayacak sözler verilen yarı dramatik ve ucuz romantik ilişkilerden daha uzun sürer. Aslında yine erkeklerden istediğimiz daha gerçekçi planlar yapılması. Birlikte bir gelecek planlıyorsanız partnerinize karanlık tarafınızı göstermekten çekinmemelisiniz ve karanlık tarafınızla nasıl baş edilmesi gerektiğini de eklemelisiniz. Pembe fiyonklu düğün planlarından ziyade daha gerçekçi bakış açısıyla yapacağınız gelecek planlaması ile daha mutlu olacağınıza emin olun!

kadinlar2Her zaman her yerde en büyük FLÖRT!

Ben küçük çocuktum uzmanlar “İlişkiyi canlı tutmak için flört edin” derlerdi, büyüdüm ve uzmanlar hala aynı şeyi söylüyor. Flört etmek dünyanın en keyifli şeyi iken, ilişkiye kendini kaptıran erkeklerin gri pijama aşamasına hızla geçmesi biz kadınlar için gerçekten büyük sorun. Flörtü çiçek, mum ışığında yemek yemek gibi klişelerden ibaret sanan beylerimizi de buradan esefle kınıyorum! Karşınızdakini baştan çıkarmaya çalışın, sanki onu elde etmek istiyormuşsunuz gibi davranın. Romantizm sinema filmlerinin bize indirgediği klişelerin dışında içten gelinerek yapıldığında romantiktir. Sevgilinizi belinden kavrayıp kendinize çekmeniz, su üzerinde yüzdürdüğünüz mumlardan daha çekici olacaktır! Söylediklerimi anladığınızı biliyorum!

Sen bir ana, sen bir baba, her şey oldun artık bana!

Hayat, yaşamak hele de yaşadığımız coğrafya üzerinde var olmak gerçekten çok zor. Her ne kadar güçlü kadınlar olsak da, çocuk doğurabiliyor ve bu acıya katlanmamıza rağmen doğurmaya devam etmek istiyorsak da, bazen bizim de korktuğumuz zamanlar olabilir. Partneriniz size ihtiyaç duyduğunda onun yanında olduğunuzu ona hissettirmekten çekinmeyin. Beraber olmak demek, kötü günlerde de varlığınızı hissettirmek demektir. Bu kötü günlerin önemi sizin için farklı olabilir ama partneriniz karanlıktan korkuyorsa belki de ona bir fener olduğunuzu hissettirebilirsiniz. İlişkileri güçlü tutan romantik kelimeler değil, aşk sözcükleri değil eşsiz varlığınızı hissettirmektir. Elbette odun gibi tamam ben yanındayım deyip romantik cümleleri de kesmeyin, onun yeri ayrı bunun yeri ayrı!

dog wanna eat donutİyi hissettirin, güzel hissettirin ve güzelleştirin!

Beğenilmek harikulade bir duygudur, insanın özgüvenini, enerjisini yükseltir. Elbette siz sevgilinizle onu beğendiğiniz, ona bakmaktan keyif aldığınız için birliktesiniz ama zaman zaman insanların ne kadar hoş göründüklerini duymaları onları motive eder. Bunu aklınızın bir köşesinde tutmalısınız, yaptıkları işleri takdir etmek, seçimlerini alkışlamak karşınızdakini yükseltir ve pozitif bir insan haline getirir. Böylelikle sizin başınızın etini yemeyen tatlı mı tatlı bir sevgiliye sahip olmuş olursunuz.

Zodyaklı

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol