Arkadaşlık servisleri neden kullanılıyor?

internette tanışmakSiberalem.com’un,  Şubat 2009′da Araştırma şirketi Kalita’ya yaptırdığı müşteri araştırması sonucunda, araştırmaya katılanlar, Siberalem’i ve internetteki arkadaşlık servislerini ne için ve nasıl kullandıklarını şöyle açıkladı:

– Yeni insanlar tanımak için pratik bir yol.

– Birileriyle tanışmak için en masrafsız yol. Süslenip püslenip dışarı çıkmak, bir kafede ya da barda para harcamak yerine pijamalarla ekran karşısında oturmak çok kolay!

– Gerçek kimliği açıklamadan, kişisel bilgileri paylaşmadan iletişim kurabilmek büyük rahatlık. Biriyle ancak daha derin bir ilişki kurmaya karar verirsen özel bilgilerini paylaşabilirsin. Oysa gerçek hayatta tanıştığın anda herşeyinle onun karşındasın!

– Online ortamda size gelen arkadaşlık tekliflerini reddetmek daha kolay. Gerçek hayatta konuşmak istemediğiniz birine bunu izah etmek biraz zor ve sıkıcı bir şey. Oysa internette en fazla “bana uygun değilsin!” demek yeterli.

– Kadınlar için, arkadaşlık sitelerinde takılmak, birinden ayrıldıktan sonra egonu okşamanın en kolay yolu! Ortama giriyorsunuz ve  kadınların sayısı, İnternette erkeklerin sayısından az olduğundan, prenses muamelesi görüyorsun, kendini iyi hissediyorsun!

– Burada biriyle tanışmadan evvel, onun hakkında envai çeşit bilgiyi alma şansın var. Herhangi bir yerde tanıştığın kişinin hangi yönetmeni sevdiğini, en sevdiği çizgi film kahramanını ya da nasıl bir evde yaşamayı hayal ettiğini öğrenmen epeyce vakit alır. Oysa burada, ona “selam” bile demeden evvel onun hakkında 70 çeşit bilgiye ulaşmak mümkün. Bu da işi kolaylaştırıyor, en azından uygun olmayanları hemen eleyebiliyorsunuz.

– Kadınlar için profildeki detaylar çok önemli. Kadınlar biriyle konuşmadan evvel profili detaylı biçimde okuduklarını ifade ediyor. Erkeklerse daha çok fotoğraf, fiziksel özellikler ve üyenin kendini anlattığı birkaç cümleye baktıktan sonra hemen muhabbete girmeyi tercih ediyor.

Siberalem.com

 

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol