Arkadaşlık Sitesinde Tanıştınız Ama Sohbeti Bir Türlü İlerletemiyor musunuz?

Son yıllarda, evlilik programlarının artması ile beraber kişiler evlilik amacı ile insanların farklı platformlar üzerinden bir araya gelmesine daha sıcak başlanmaya başlanmış ve böylelikle de arkadaşlık ve evlilik sitelerine rağbet büyük oranda artmıştır.

https://www.siberalem.com gibi arkadaşlık sitelerinde, gerçek hayatın aksine arkadaş olabileceğiniz pek çok kişi alternatifi bulunmaktadır. Ancak; yüz yüze bir iletişim olmadığı için sohbeti ilerlemek daha zor olabilmektedir.

HEMEN SOHBETE BAŞLA

Arkadaşlık Sitesinde Sohbeti İlerletmek İçin;

Öncelikle konuştuğunuz kişinin profilini inceleyin. Profil fotoğrafında; bir ünlü ya da filmin afişinin fotoğrafı bulunmaktaysa, bu konuyla ilgili konuşabilirsiniz.
Kişinin profilinde; hobileri bulunuyorsa, buradan yola çıkabilirsiniz. Ortak ilgi alanlarınızla ilgili sohbete başlarsanız, iki tarafın da bilgili olduğu bir konu olması nedeniyle, konuşma kolaylıkla ilerleyecektir.

Vizyonda olan filmler, sohbetin ilerlemesi için konuşulabilecek konulardandır. Elbette bunun için güncel filmleri takip etmeniz gerekmektedir. İzlediğiniz filmler hakkında yorumlarınızı belirtebilir ve karşınızdaki kişinin filmi beğenip beğenmediğini sorabilirsiniz.

Daha önceden okuduğunuz kitaplarla ilgili konuşabilirsiniz. Ortak yazar ya da şairleri beğeniyorsanız, konuşmayı ilerletmeniz oldukça kolay olacaktır.
Karşınızdaki kişinin bulunduğu şehri biliyorsanız, şehirde bulunan mekânlarla ilgili konuşabilirsiniz. Ortak yerleri seviyor olmanız, iletişiminizin artmasını sağlayacaktır. Ayrıca, ortak ziyaret ettiğiniz farklı şehirler hakkında konuşmanız da mümkündür.

İlişkilere bakış açınızla ilgili konuşabilirsiniz. Böylelikle, bir ilişkiden beklentinizden aynı olup olmadığını da anlamanızda yardımcı olur. Unutmamalısınız ki duygusal konuları konuşmak, kişiler arasında bağ kurulmasını sağlayacaktır. Konuşmayı, “Aşka inanır mısın?” diye bir soruyla başlatabilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol