Aşk Çayı Yapmayı Biliyor musunuz?

Aşık olmak belki de bu dünyadaki en güzel şeylerden birisi! Kalbinizde kıpırdayan mutlu anılar, midenizde gezinen kelebekler derken her gün bir diğerinden daha da özel! Böyle güzel anlarda insanın bedeni ve ruhu da yeni lezzetler denemeye çok daha uygun oluyor. Belki de bu dönemde tek ihtiyacınız; şöyle hem aklınızı, hem kalbinizi hem de damak tadınızı canlandıracak aşk dolu bir çay! Peki, nasıl?

Oldukça basit olan “aşk çayı” yaz aylarında soğuk, kışın ise sıcak sıcak içilebilir. Kıpkırmızı renginden de anlaşılacağı gibi yoğun C vitamin içerir!

Aşağıdaki malzemelerden biraz biraz karıştıralım:
Gül: Hoş rengi, kokusu, tadı ile hem de antiseptik özelliği ile olmazsa olmazımız. Aşk olur da gül olmaz mı? tomurcuk bulursanız harika olur, yoksa kurutulmuş yapraklar da işimizi görür…

Hibiskus: Kırmızı rengi, mayhoş tadı ile hem harareti dindiriyor hem yoğun bir C vitaminİ sağlıyor.

Kuşburnu: Hibiskus ile aynı ailenin üyesi olan bu bitkiden de birazcık katalım. Ne kadar çok vitamin o kadar iyi! Hem susuzluğa hem de hücrelerin yenilenmesi için oldukça mühim bir btki kuşburnu.

Tarçın: Yoğun afrodizyak etkisi, şekerli tadı, kırmızı rengi ve kan şekerini ayarlayıcı özelliği ile ekibin ayrılmaz üyesi o! (Baskın tadı sebebi ile çok fazla koymayın. 1 kabuk yeterlidir.)

cayaski_siberalemVanilya çubuğu: Kokusu kadar etkisi de harika! Tüm duygularınızı açığa çıkartacak bu harika şeyi unutmayın…

Kurutulmuş elma: Dilerseniz fırında kuruttuğunuz, dilerseniz hazır satın aldığınız ve mümkünse minik minik kesilmiş elma parçaları tüm lezzetini çaya verecek.

Dilerseniz damak tadınıza göre çayınızın içine karanfil ve kurutulmuş çilek parçaları da ekleyebilirsiniz.

Ortaya çıkan çay; aşk renginde kıpkırmızı olacak! İçindeki faydalı bitki ve meyvelerle hem ruhunuza, hem de afrodizyak etkisi ile aşkınıza katkı sağlayacak! Tabii dilerseniz hazırladığınız çayı; minik şeffaf poşetlere koyarak kırmızı kurdeleler ile bağlayıp üzerine yapıştıracağınız not ile hediye edebilirsiniz.

Mesela “aşkımız için el yapımı aşk çayı” nasıl?

Öyle ya, el yapımı hediyeden daha güzeli ve özeli var mı?

Aşkınız da çayınızda her dem taze olsun!

Aşkı bulmak için hemen tıklayın!

Evren Elif Akçakaya
Çay aşkıyla dünyayı dolaşıyor, yeni lezzetler keşfediyor ve bizimle paylaşıyor.
Çaylarla ilgili yazılarına buradan, dünyasından haberler verdiği bloguna da buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol