Aşkı Bulmak İçin 5 Öneri

Herkes hayatının bir döneminde aşkı aramıştır. Hayatımız sevmek ve sevilmek arayışı ile geçiyor bazen. Aşk, birliktelik, mutlu ve huzurlu bir ilişki hepimizin hayatını pozitif etkileyeceği için bu arayışta haksız değiliz. Aşkı bulmak için önerilerimizi bir araya getirdik, Siberalem Blog okurları ile paylaşıyoruz.

Aşkı Bulmak İçin,

1) SWOT Analizi Yapın: Bir iş deyimi olan SWOT’u ilişki durumunuza göz atmak için kullanabiliriniz. Güçlü yanlarınız neler? İnsanlar sizi nasıl tanır? Zayıf ve değiştirmek istediğiniz yanlarınız neler? Zayıf yanlarınızı nasıl geliştirmek istersiniz? İnsanları nasıl mutlu eder, şaşırtır ya da motive edersiniz? Çevrenizde sizi tutan ve harekete geçmenizi engelleyenler neler? Onlardan nasıl sıyrılırsınız? Tüm bu soruların cevabını araştırmak sizi güçlendirecek ve yeni bir aşk için adım atmanıza yardımcı olacak.

 

2) Geçmişi Bırakın: Herkes tutturmuş bir “eski sevgili”dir gidiyor. Bir zamanlar bir yazarın da dediği gibi, “Herkes, herkesin eski sevgilisi…” O zaman geçmişi tümüyle bırakın, ardınızda kalsın. Kalsın ki yenilere yer açılsın. Kalbinizde boş yer yoksa, ayakta gidecek birini bulmak çok zor iş 🙂

3) Arayın: Mevlana’dan alıntı yapalım ve biraz da baş döndürelim… “Arayanlar bulamazlar ama bulanlar da arayanlardır.” Evet bulmanız garanti değil, fakat hiç aramazsanız da bulamayacağınız garanti. Mucize ve gökten inecek birini beklemeyin, dürüst olalım: Öyle bir şey olmayacak.
Arayın… Çevrenizde, online arkadaşlık sitelerinde, etkinliklerde…

4) Eksik Tamamlama Çabasından Vazgeçin: Herkesin düştüğü bir tuzak var… Herkes kendi eksiğini tamamlamak için başka birini bulmaya çalışıyor. Hop! Kendinize gelin! İşe alacak eleman aramıyorsunuz, mutlu olacağınız ve size ayak uyduracak birini arıyorsunuz. Yani sizin fiziksel, duygusal, maddi, manevi eksiklerinizi tamamlayacak kişi aslında sizin aradığınız aşk değil. Kendinizi sevin ve kendini seven birini bulun.

5) Israrcı Olun: Israrcı olun ama sakın ha ısrarı abartmayın. Bizim kast ettiğimiz, ilk hatasında ya da yanlışında insanları hayatınızdan çıkarmayın ve tanışma dönemi kazalarını hoş görün. Kimse mükemmel değil, kimse sizin için üretilmiş terzi elinden çıkmış tam kalıp bir kadın/erkek değil, kimse sizin evcil hayvanınız değil… Karşınızda, tıpkı sizin gibi anne ve babası olan, ruhu ve bedeni olan, duyguları olan birisi var. Israrınız ilişki kurmaya dair olsun, insanların hayatında müdehaleci olmak niyetiniz varsa onu bir kenara bırakın.

Aşkı bulmak, aramaktan geçer. Aşkı ve mutluluğu kovalamaktan asla vazgeçmeyin.

Aşk burada!

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol