Ayrılık Acısını Atlatmak için Yapılacaklar Listesi

Aşk harika bir serüvendir, flört, ilk öpüşme, ilk seni seviyorum cümlesi sonraaa hoop bu süreçler geride kalır ve hop al sana ilişki başlar. Anlaşamayan çiftler illüzyon bittiği gibi ayrılığın kucağına löp diye otururlar. Ayrılık hiçbir zaman güzel olmamıştır, ne terk eden memnundur ne de terk edilen mutlu olur. Ayrılırken neler yapmalıyız ve elbette neleri yapmamalıyız işte bu hafta yap/yapma bölümünde “Ayrılık da sevdaya dahil ve ayrılanlar hala sevdalı” konusunu işleyeceğiz.

Yak bütün fotoğrafları ona ait bütün eşyaları…

Bir ilişki biter hatıraları bize hayatı zehir eder. Eğer biten ilişkiniz sizin canınızı acıtıyor, ciğerinize ciğerinize bir ok saplanıyorsa partnerinizin hayaletinden acilen kurtulmanız gerekiyor demektir.

Ne yapmalı?

Kesinlikle partnerinize ait eşyalardan kurtulmalısınız, mesajlar, fotoğraflar temelli kurtulmuyorsanız bile bunları kalbinizin ulaşamayacağı yerlere koyabilirsiniz.

Ne yapmamalı?

Bir ayin gibi partnerinizin fotoğrafını öpüp koklayarak manyağa bağlamamalısınız! Geçmiş geçmişle kalır bunu asla unutmamalısınız!

Bu sana yazdığım son mesaj!

Ah o son mesajlar yok mu o son mesajlar! Bir ilişki biter ama aylarca taraflar birbirlerine son mesaj adı altında geçirirler de geçirirler. Bütün bi ilişki boyunca tv izlemek yerine birbirinizle konuşmayı becerebilseydiniz muhtemelen bugün bu yazıyı içli içli okumuyor olurdunuz.

Ne yapmalı?

Kesinlikle konuşmak istiyorsanız bunu yüzyüze gerçekleştirmeli ve mümkün mertebe biten bir şey üzerine fikir yürütmemelisiniz.

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Ne yapmamalı?

İçip içip “Bu sana son mesajım, Allah seni nasıl biliyorsa öyle yapsın….” temalı mesajlar atmamalı. Atma potansiyeliniz varsa karşı tarafın numarasını imha etmelisiniz.

Evlere kapanırım, hüngür hüngür ağlarım!

Bir ayrılık şarkısı da seçin oldu olacak! Eve kapanmanın kimseye bir faydası yok, sosyalleşin. Dışarıda hala güneş varken, hala yaz mevsimindeyken keyfini çıkarın. Kış geldiğinde duruma bakarız…

Ne yapmalı?

Arkadaşlarla etkinliklere gitmeli, konserlere, sinemalara gitmeli. Yeni insanlarla tanışmalı, hazır hissediyorsak flört etmeli, hissetmiyorsak zorlamamalı!

Ne yapmamalı?

Kesinlikle bayık Türkçe müzik eşliğinde, koyu perdeleri kapatıp içimizi karartmamalıyız. Bir de sırf inat için başkalarıyla görüşmemeliyiz “hazır” olmayı beklemeliyiz.

Bu söylediklerim acınızı hafifletecek mi? Muhtemelen hayır, ama emin olun bunları uygularsanız süreci size kısaltacaktır.

Zodyaklı

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol