Baharda Aşık Olmak İçin 6 Sebep

Bahardan bahsedince aklımıza gelen şeylerden birisi de AŞK! Gönül yaylarının esnemesinden tutun da, bahar sarhoşluğuna kadar uzanan derin araştırmalar var bu konuda.

Peki ‘bahar‘ ve ‘aşk‘ın birbirine yakıştırılması ve yaklaştırılmasının sebeplerini hiç düşündünüz mü?

O sebepleri sizin için açıklıyoruz:

iStock_000015058496_Double1) Bahar, yeniden doğuş, tazelenme ve başlangıç anlamına gelir. Nasıl ki ağaçlar çiçek açmaya başlıyorsa, insanlar da aşık olmak ve yenilenmek isterler. Bahar, hormanları hareketlendirir.

2) Soğuk kış günlerinden sonra yüzünü gösteren güneş, insan vücudundaki D vitaminini açığa çıkarır. Bu da daha güzel görünen bir cilde ve daha mutlu hissetmemize yardımcı olur. Mutluluk ve güzellik aşkı harekete geçirir.

3) En güzel aşk şarkıları bahar için yazılmıştır. Dinledikçe, aşkı bulmak ve o şarkılardaki heyecanı, mutluluğu yaşamak istersiniz.

4) Bahar yağmurlarının altında el ele yürümek.
Sevdiğiniz kişiyle birlikte, Nisan yağmurları ve toprak kokusu eşliğinde el ele yürümek isterseniz elinizi biraz çabuk tutun. Aşkı bulmak için buradan yardım alabilirsiniz.

bahar_ask_siberalem5) Baharda aşık olmak sadece insanlara özgü değildir. Tüm canlılar için aşkın zamanı bahardır. Doğamızda olan bir şeyi inkar edemeyiz, o zaman ona ayak uyduralım.

6) Bahar, kış gibi soğuk, yaz gibi kavurucu sıcak değildir. Dengenin mevsimidir ve tıpkı aşk gibi dengeyi temsil eder. Ruhumuz, bunu bizden daha iyi bilir ve aşkın fırsatını kollar.

Aşk ve bahar birbirine ne kadar yakışıyorsa, siz de sevdiğinizle birbirinize o kadar yakışın isteriz. Aşkı bulmak için hemen tıklayın.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol