Balat Romantizmini Aşk Kokulu 5 Mekanla Keşfedin

Balat’ın ününü bilmeyen yoktur.  Zamanın eskitemediği semt, nostaljik havası ile çiftlerin son zamanlardaki en gözde semtlerinden biri.

Balat hakkında daha fazlasını görebilmek için Zomato’nun hazırladığı Balat’ı Keşfet derlemesine göz atabilirsiniz.

Sevgili ile el ele gezerken bir mola nasıl olur? Cooklife içeri girdiğinizde pastel tonları ile kendinizi semte ait hissedip aşkınızı nostaljik havada yaşayacağınız bir mekan. 
Masada Cooklife dergisine sevgilinizle bakıp o ünlü pancakeleri eşliğinde tatlı tatlı zaman geçirebilirsiniz.

Kahve düşkünü çifte kumrular Cumbalıya kesinlikle uğramalı. Ufak bir mekanda kendinizi cennet düşmüş gibi hissedeceksiniz. Müzikleri de kahveleri gibi aşk kokan Cumbalı özellikle çiçeği burnunda çiftlerin uğrak noktası.

Balat’ın en çok tercih edilenlerinden biri de Balaturca. En beğenilen lezzeti ise Sultan Pastası! Hatta belki gönlünün sultanını alıp oraya gitmek gerek. Ne de olsa kalbe giden yol mideden geçermiş.

Fonda taş plaktan çalan Türk Sanat Müzikleri, tahta masalar ve sandalyelerde sevdiceğinizle rakı balığın dibine vurup birbirinizin gözüne baka baka Müzeyyen Senar söyleyeceğiniz Cibalikapı aşk dolu bir akşama davet ediyor.

Dükkanım Nicomedian, popüler butik kafesi ve aynı zamanda da çiftlerin uğrak mekanı. İçeri girip hem bir şeyler içip hem de el sanatı ürünü dolu dükkanı gezebilirsiniz. İşletmecileri de hoşsohbet bir çift.

Aşk dolu bir Balat turu dileriz…

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol