Başarılı Profil Nasıl Oluşturulur ?

online-dating_profile

1- Fotoğraf:
Birçok kişi için ilk izlenim fotoğraf ile sağlanır. Farklı açılardan çekilmiş en az 5-6 fotoğraf daha iyi anlaşılmanızı sağlayacaktır. İyi bir fotoğrafın nasıl olması gerektiğini şuradan okuyabilirsiniz. Fotoğrafı olmayan profiller, karşınızdakinde güvensizlik yaratır.

2-Samimiyet:
Başarılı bir profilin en önemli parçasıdır. Olmadığınız biri gibi gözükmeye çalışmayın. İçtenlik, diğer her şeyden çok daha etkileyici bir özelliktir.

3-Ne istediğinizi bilin:
Herkesin beklentileri farklıdır. Ne istediğini bilen ve bunu açıkça ifade edebilen bir profil oluşturmak önemlidir. Uzun süreli / kısa süreli ilişki beklentiniz varsa bunu açıkça yazın.

4- Özellikleriniz:
Kendinizi tanımlayabilecek 5 özellik seçin. Kendiniz hakkında bunları sıralayarak başlayın. Örneğin: Sabırlı, çalışkan, yardımsever, sportmen, bar kuşu, evcimen, aceleci, inatçı, mütevazi gibi. İlgi çekmek için, olmadığınız kişi gibi gözükmeyin.

5-Beklentileriniz:
Bu konuda açık olun. Hayatınızı nasıl geçirdiğiniz ve ilerde nasıl geçirmek istediğinizi açıkça belirtin. Örneğin: Seyahat etmek, çocuk sahibi olmak, evlenmek gibi.

6- Rumuzunuz:
Kendiniz hakkında bir şey ifade eden, özgün bir rumuz kullanmak, akılda kalmanın anahtarlarından biridir. Rumuzunuzla komik olmaya çalışmayın.

7- Yaşam şekliniz:
Bunu bir şekilde vurgulayın. Fotoğraflar yaşadığınız hayatı anlatmanın en kolay yoludur. Nerelere gitmekten ve neler yapmaktan hoşlandığınızı anlatın.

8-Espri anlayışı:
Bir insanın zekasını ve hayatı nasıl algıladığını gösterir. Kendini esprili bir dille anlatabilmeyi başarmak, egonuzu yendiğinizin önemli bir göstergesidir.

9- Özgün olmak:
Kendini olduğu gibi kabul eden biri olduğunuzu gösterir. Başkalarından kopyalanıp, yapıştırılmış profil bilgileri yerine, zamanla kendi özgün profilinizi yaratın.

10- İlişki:
Bir ilişkiye, yalnız olduğunuz için değil, hazır olduğunuz için başlayın. Profiliniz de bunu göstersin.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol