Beşiktaş’ta Kahvaltının 5 İdeal Adresi

Beşiktaş’ın kahvaltısını bilmeyen yoktur artık. Turistlerin bile kahvaltı için tercih noktası haline gelen Beşiktaş’ın en beğenilen kahvaltıcılarını sizin için derledik. Eğer daha fazlasını görmek isterseniz Zomato’nun özenle hazırladığı Beşiktaş’ta Kahvaltı derlemesine göz atabilirsiniz.

Cemal Süreya’dan bir alıntı ile devam edelim:
Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Üzerine şiirler, şarkılar yazılan “kahvaltı” meselesi, Türkiye’nin gururlarından birisi.
Güzel bir hafta sonu sabahı, yanınıza sevgilinizi de alın ve Beşiktaş’taki enfes kahvaltıcılarından birini yolunu tutun.
Mutluluk kahvaltıda, mutluluk domateste, peynirde, balda, kaymakta… Hele yanınızda sevdiğiniz varsa ve Beşiktaş’taysanız hayat sizin için muhteşem olmalı…

Karşınızda, Siberalem ve Zomato’dan Beşiktaş’ın en iyi kahvaltıcıları:

1) Siyah Cafe & Breakfast: Kahvaltıcılar sokağının asi çocuğu demek çok da yanlış olmaz hani. ‘İsyan, devrim, KAH-VAL-TI’ sloganıyla yola çıkan Siyah Cafe, özellikle hafta sonları kahvaltı aşıklarıyla dolup dolup taşıyor. Personelin sempatikliği de cabası.

siyahcafe

2) Renkli Limon: Yenilenen konseptiyle Beşiktaş’ın en sevilen mekanlarından olan Renkli Limon’u hem uzun sohbetli kahvaltılar hem de öğle yemeklerinde enfes zeytinyağlılardan tatmak için tercih edebilirsiniz.

renklilimon

3) Bi Kahvaltı: Kahvaltı çeşitleri ve özenli sunumuyla hafta sonları dolup taşan diğer bir mekan da Bi Kahvaltı. İki kişilik fiyat ortalaması 35 TL olan mekan en sevilenlerden biri.

bikahvalti

4) Ferda: Beşiktaş’ın en yenilerinden olan Ferda, kahvaltısıyla olduğu kadar enfes tatlılarıyla da misafirlerinin gönlünü kazanmaya başladı. Bu hafta sonu, Ferda’ya bir şans verebilirsiniz.

ferda

5) Antika: Beşiktaş’ta kendine uygun yer bulamadı da mı Ortaköy’de açıldı bilinmez ama iyi ki açılmış. Geçtiğimiz senelerde Ortaköy’de hizmete giren Antika, kelimenin tam anlamıyla kral kahvaltısı etmek isteyenlerin mekanı. Antikalar içindeki bahçesi ve aklınıza gelmeyecek kadar geniş kahvaltısıyla favoriler arasında.

antika

Harika bir hafta sonu ve tadı damağınızda bir kahvaltı dileriz!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol