İnternette Yeni Arkadaşlar Edinmenin Sırları

canli-sohbet-odalari

Sohbet etmek, insanın en doğal ihtiyacı. Karşınızda kanlı canlı birinin olması ve uzun uzun konuşmak, dinlemek, farklı konular hakkında tartışmak gerçekten hayatımızın olmazsa olmazı. İnsan, sosyal bir canlıdır diye boşuna dememişler. Biz de buna yerden göğe kadar hak veriyoruz ve sizlere her zaman online olup, yeni insanlarla sohbet edebileceğiniz canlı sohbet odaları ihtiyacını karşılayacak bir online deneyim sunuyoruz. Canlı sohbet odaları bana nasıl fayda sağlar, yeni insanlarla tanışmanın formülü nedir derseniz sizler için hazırladığımız önerileri okumaya başlayın…

Canlı Sohbet Odaları ve Tanışmanın Sırları

  1. Canlı sohbet odaları ve arkadaşlık siteleri üzerinden yeni insanlarla tanışırken en önemli konuşacak şeylerinizin olmasıdır. Bu gibi mecraları kullanırken, karşınızdaki kişinin profili hakkında bilgi edindiğiniz kadar, sizin de söyleyecek sözleriniz olmasına özen gösterin.
  2. Upuzun ve kalıp gibi bir mesaja geri dönüş yapılması oranı çok çok düşüktür. Her göndereceğiniz mesajın, karşınızdaki kişiye özel yazılması gerektiğini unutmayın.
  3. Üyesi olduğunuz canlı sohbet odaları size ne gibi avantajlar sunuyor, bunları gözlemleyin. Mesela, Siberalem’de mesajlaşmayı daha etkin hale getirmek için tasarlanmış Öncelikli Mesaj seçeneği olduğunu ve öncelikli mesajların yüksek oranda geri dönüş aldığını ifade edebiliriz.
  4. İyi bir dinleyici olmayı unutmayın. Ünlü bir söz der ki, “Çok dinlemek için iki kulağımız, az konuşmak için bir ağzımız vardır.” Bu söze hak vermemek elde değil. Haliyle, hep siz konuşmayın ya da hep susmayın. Soru-cevap ilişkisi kurarak iletişimi kuvvetlendirin.
  5. Canlı sohbet odaları, çok sayıda kadın ve erkeğin birbiriyle özgürce ve kendi tercihleri doğrultusunda konuşması için tasarlanmıştır. Sadece bir kişiyle mesajlaşmak zorunda değilsiniz. Size uygun kişileri arayıp, zaman içerisinde onlarla da mesajlaşabilirsiniz.
  6. Siberalem gibi, canlı sohbet yapabileceğiniz sitelerde, verdiğiniz profil bilgilerinin sizi doğru şekilde ifade ettiğinden emin olmanızı öneririz.
  7. Sohbet etmek ve yeni arkadaşlar edinmek konusunda, önemli olan dürüst ve açık olma kısmına da değinmeliyiz. Dürüst olmak, tüm hayat hikayemizi bir seferde anlatmak değildir. Sadece, gerçekleri gizlemeyin ve gereken yerde doğruları ifade edin yeterli olur. Açık sözlü olmak ise, asla argo konuşmak manasına gelmez. Çok karıştırılan bu iki duruma da dikkat etmenizi öneririz.
  8. Canlı sohbet odalarında sohbet ederken, lokasyona göre arama yapma seçeneğiniz olup olmadığına bakmanızı öneririz. Mesela, Siberalem’de mevcut olan mesafeye göre arama özelliğinden faydalanabilir ve canlı sohbet odalarından, bir kafede sohbete geçebilirsiniz.

Canlı sohbet etmek ve canlı sohbet odalarını yeni insanlarla tanışmak için en etkin şekilde kullanmak konusunda önerilerimiz böyle. Keyifli yaşam tarzı, keyifli sohbet getirir diyoruz ve size mutlu zamanlar diliyoruz.

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol