Dünya Mobil Oluyor!

dunya_mobil_oluyorBir zamanlar buluşmak için bir hafta öncesinden sözleşir, buluşmadan bir gün önce mutlaka telefonla konuşurduk. Hayatımızda buluşma yerleri denen yerler vardı o zamanlarda. Mesela Kadıköy’de Haldun Taner’in önü, Taksim’de AKM’nin önü gibi, hayatımıza, ilişkilerimize kazınmış yerler vardı. Mutlaka her iki tarafında bildiği, ulaşımı kolay yerlerde buluşurduk. Buluşma yerine vardığımızda, bazen elinde çiçekle sevgilisini bekleyen birilerini görür ve bizimle aynı heyecanı paylaştıklarını düşünürken tatlı bir sıcaklık kaplardı içimizi. Zamanla cep telefonlarının yaygınlaşması ile birlikte, daha yoldayken buluşma yerinin değişebiliyor. Birbirimize o an olduğumuz yerin haritadaki noktasını yollayarak haber veriyoruz. Hatta birileri ile buluşmak yerine, Foursquare’e bakıp, zaten o an kim nerede bunu bilerek hareket ediyoruz.

Bu gün ilişkilerimiz, arkadaşlıklarımız, tüm sosyal hayatımız artık her an yanımızda ve elimizin altında. İnternete bile artık evdeki devasa bilgisayarlardan değil, hemen elimiz altındaki cep telefonundan giriyoruz. Eski günlerin nostaljisi arada sırada insanın içinde başka duygular oluştursa da kabul etmek gerekir ki: Hayat artık mobil.

Bu arada söylemiş miydik? Siberalem’e iPhone’dan olduğu gibi Android cihazlarınızı kullanarak da girebiliyorsunuz. Uygulamamızı indirin ve yeni mobil hayatın akışına bırakın kendinizi. Siberalem Android uygulaması beklediğiniz ilişkiyi, belki de hiç beklemediğiniz bir zamanda karşınıza çıkaracaktır.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol