Düşük Bütçeli Yüksek Keyifli Buluşma Fikirleri

Siberalem, takipçileri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı ve internetin popüler simalarından “Beylik Mevzular”ı bloga konuk etti.
Beylik Mevzular, Siberalem takipçileri için ilişkiler, giyim kuşam, ilk buluşma ve etkinlikler konusunda yazılarıyla sizlerle olacak.

İlk yazı, düşük bütçeli, yüksek keyifli buluşmalar için…

İster evli olun, ister arama, bulma, tanışma aşamasında olun birbirinize vakit ayırmanız, keyifli etkinliklerde bulunmanız gerekiyor. Sonuçta sabah iş akşam görüşmek ile ömür geçmez. Bıkarsın, bayarsın, sıkılırsın, körelirsin, tükenirsin. Dolayısıyla arada bir eğlenceli ve farklı etkinliklere katılarak hayatını keyifli kılarsın. İyi hoş buraya kadar ama bazen, gün geliyor, cebinde üç kuruş para kalmıyor. Paranın olmayışı ilişkinin keyfini elinden almasın diye sana düşük bütçeli yüksek keyifli buluşma fikirlerini sunuyorum şimdi.

Birlikte Yemek Yapın

Tabi burada bahsettiğim şey kıymalı kabak yemeği yapın değil. Daha eğlenceli, yapması da yemesi de keyifli bir yemek yapın. Ya da bir tatlı da yapabilirsiniz. Tabi tatlı dediysem yine gidip bir paket hazır puding alıp kaynatın demiyorum. Vakit geçirin mutfakta birlikte. Birisi doğrama işini alsın efendim birisi ocağın başında olsun, arkanıza bir müzik koyun, yemeğinizi ya da tatlınızı yapın, neticesinde de tadını çıkartın yaptıklarınızın. Bir romantik komedi kıvamı yakalamak istiyorsanız yaptığınız yemekte un olmasına dikkat edin. Ancak unutmayın ki romantik komedilerde o unla kirletilmiş mutfakları oyuncular temizlemiyor fakat evinizde siz temizleyeceksiniz. Mis gibi rahatladıktan tatlıları/yemekleri yedikten sonra bir de dönüp ortalığı temizlemek işin bütün eğlencesini kaçırabilir haberin olsun.

Bit Pazarı Gezmesi Yapın

AVM gezmekten iyidir. Açık havada mis gibi gezersiniz. İster evde yaparsın ister yoldan alırsın birer de kahve çözersin. Dolana dolana hem sohbet edersiniz, hem kahve içersiniz hem ıvır zıvır bakarsınız. Misal bir gün eşimle birlikte bir bit pazarı gezmesinde Efes Pilsen’in çok güzel bardaklarını bulmuştuk. Bu eski, kıyı kasabasındaki sahildeki bira da veren çay bahçelerinin kullandığı 33’lük bardaklardan. Efes’in yıldönümü logoları vardı üstünde bazılarının. Hop aldık onlardan dört beş tane. Gerçi tabi bizim gözlerimiz parladığı için biraz pahalıya aldık bardakları ama sen biraz daha sakin durmayı başarırsan makul fiyata keyifli ürünler bulup alabilirsin. Ayrıca almazsan da kimse sana niye almadın demez. Üç kuruşa beş köfte haline geldi mi buluşma bir anda? Geldi. Vay anasını.

Park Pikniği

Şimdi burada öncelikle güzel bir park buluyorsun. Malum ülkemizde parklar çok fazla yok o yüzden bir ayar çekeceksin artık elinden geldiğince. Hayır otoban kenarına yapılan peyzaj düzenlemesi parktan sayılmıyor. Buldun bir park gittiniz. Fakat sen çaktırmadan hazırlık yaptın gitmeden önce. Piknik denilince insanların aklına gelen plastik bardaktan tabaktan uzak durdun bu hazırlığı yaparken. İçki içen bir çiftseniz (18 yaş altı kafanı gözünü kırarım bak sen bunları yapmıyorsun) bir şişe şarabı ve iki de kadehi gazete kağıdına sarıp attın çantaya. Parkta gezerken gezerken “ya şurada bir soluklansak mı” diye bir köşeye oturdunuz sonra. Derken hop diye çantadan bütün malzemeleri çıkardın.

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Bir anda oldun mu gönüllerin efendisi. Oldun. Şarap olması şart değil bu arada, soda da olur. Mevzu gösterilen önem ve değer. Plastik yerine cam bardak, alta serilecek bir battaniye gibi detaylar. Ayrıca üzerine afiyet yine bir zaman eşimle birlikte Caddebostan sahilinde bir arkadaşımızla da birlikte üç kişi şampanya açıp kadehlere koyup öyle içmiştik. Sahildeyiz diye gustomuzdan ödün verecek halimiz yok. Lütfen. Bütün bunları yaptıktan sonra bir de tüm çöplerini toplayıp sahili/parkı/ormanı temiz bıraktığında bu sefer tüm insanlığın da gözüne giriyor musun? Kralsın, aslansın, kaplansın.

Sahne Gösterilerine Gidin

Evet tabi konserler çok pahalı, evet sinemalar da ateş pahası olabiliyor kimi salonlarda haklısın. Ama arkadaş Şehir ve Devlet Tiyatrolarının oyunları hiç de o kadar pahalı değil. Tiyatroya gidin birlikte. Muhteşem keyif alacağınıza eminim. Ya da mesela stand-up gösterilerine gidin. Yeni yeni palazlanan çok acayip bir stand-up sahnesi var ülkede. Senelerdir üç beş kişinin yaptığı (kabul çok iyi yaptıkları) sahneye yeni soluklar geliyor artık genç nesilden. Onları deneyin mesela. Biri güldürür, biri güldürmez canını sıkar belki ama en azından farklı bir şey yapmış olursun. Hayır televizyonda komedi tiyatrosu programı aynı şey değil. Al sana da bir güzellik yapayım. Şu etkinliğe gidesim var, seni de gazlamış olayım. 4:20 Stand-Up Show diye bir tayfa. Eğlenceli olabilir. Gülmesek bile bir Kadıköy havası almış oluruz.

Origami Yapın

Sanki başka bir şeyin kod adıymış gibi gelebilir ama gerçekten origami yapmaktan bahsediyorum. Çünkü i-na-nıl-maz bir şey. İnternette milyonlarca origami nasıl yapılır sayfası var. Girip onlara adımları takip ederek onlarca, yüzlerce farklı şekil yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan bir internet bağlantısı ve bolca kağıt, bolca sabır. Bir çay demleyin koyun kenara başlayın origami yapmaya. O bir şey yapsın sen başka bir şey yap. Biz bir ara dev kitlenmiştik origami işine. Tutuluyorsun yani, siz de tutulursunuz.

Uçaaar gideeer
Bunlar ilk anda aklıma gelenler. Çok para harcamadan yapılacak üç beş tane etkinliğin olsun aklının bir köşesinde. Yarın öbür gün ihtiyaç anında çıkartır kullanırsın. Senin de çok çılgın düşük bütçeli buluşma fikirlerin varsa benim gittiğim bit pazarında standını aç ben oradan gelir alırım. İstersen şuradan da mail atabilirsin: birsorumvar@siberalem.com

Beylik Mevzular
Adı üstünde beylik mevzulara, çok net ve tertemiz yaklaşımlar geliştiren, eğlenceli, bir o kadar da ciddi erkek blogu Beylik Mevzular… Beylerin ihtiyacı olan kanı kazandırıyor!

Takip etmek için buraya tıkla!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol