Ekim Ayı Burç Yorumları

Yıldız Okuyan, Ekim ayı burç yorumlarını yazdı.

KOÇ ve YÜKSELEN KOÇ

Sevgili Koç burcu okurlarım, Ekim ayı muhteşem bir enerji ile başlıyor. Hemen 5 Ekimdeki Dolunayın enerjisi ile başlayabiliriz. Ev sahipliğini üstlendiğiniz bu dolunayda artık kendinizle ilgili belirli şeylerin sonlanmasına, kendi hayatınızla ilgili yeni ve radikal kararlar almak için şartları olgunlaştırmaya çalışabilirsiniz. Olduğunuz kişiden memnun değilseniz bile olmak istediğini kişiyi gözünüzde büyütmemeniz gerekir. İlerlemek istiyorsanız kusurlarınıza karşı acımasız olmamalı onları anlamalı ve derinliğinde yatanına bakmanız gerekmektedir.

Ekim ayını Eylül ayına göre daha çok seveceksiniz. Geçen ay boşa attığınız onlarca çalışma sizleri yormuş olabilir. Bu ay kariyeriniz açısından basamakları ikişer ikişer tırmanmaya başlayacaksınız. Bu ay artık biraz paranının kokusunu alıyorsunuz. Yine yoğun çalışacaksınız lakin geçen ay ki gibi boş çalışmalar olmayacak, aksine epey tatmin olabileceksiniz.

Aşk hayatınıza gercek olursak, bu ay hayatınıza çok fazla insan girecek ama bir tanesi sizi etkileyebilecek. Bu yüzden fiziksel özelliklere aldanmayın karşınızdaki insan ruhu ile kalbinize dokunmaya hazırlanıyor. Edebi yönü yüksek biri olabilir ya da bir öğretmen ile tanışabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Sevgili Boğa burcu okurlarım, bu ay sizler için keyifli ve biraz kafa karıştırıcı geçebilir. Hemen ayın başındaki Koç dolunayına baktığımız zaman, sizler için artık bir konuda bıkkınlık hissi yükselecek gibi görünüyor. Özellikle uzun uzadıysa sizi baskısı altına alan, psikolojik açıdan sizleri zorlayan bir konu artık çözüme ulaşacak. Büyük bir ameliyat atlatabilirsiniz, ya da gizlemeye çalıştığınız bir konuda açıklar verebilirsiniz. Bir sırrınız ortaya dökülebilir veya sizden saklanan bir sırrı öğrenebilirsiniz. Bu konu sizler için hayırlı olacak gibi görünüyor.

Bu ayın kötü enerjisini geride bırakırsak sevmeniz için muhteşem bir etki geliyor. Marsı geçtiğimiz ay 5. evinizde ağırlamıştınız, şimdi ise Venüs Marsın kaldığı yerden devam etmek için hazırlanıyor. Cinsel hayatınız oldukça keyifli geçebilir. Çocuk sahibi olmayı istiyorsanız bu aralar girişimler için muhteşem olabilir. Partnerinizle eğlenceli, keyifli bir döneme girebilirsiniz.

Partneriniz demişken eğer yalnızsanız müjde, bu ay ideal eşinizi bulabilirsiniz. Bu yüzden çevreye biraz alıcı gözlerle bakmanız gerekebilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Sevgili İkizler burcu okurlarım, bu ayı geçtiğimiz aylara göre çok seveceksiniz zira sonbahar size keyif verecek. Öncelikle ayın ilk etkisi 5 Ekim Koç burcundaki dolunaya bakacak olursak, sizlerin sosyal hayatında bir değişim bir etkileşim oluşacak. Çevrenizde ufak da olsa bir değişim söz konusu olabilir. Kalabalık yerlere katılmayı ihmal etmeyin zira ateş grubundan bir burcun etkisi sizlere iyi gelebilir. Yeni tanışacağınız insanlar sizlere güzel kapılar açabilecekler.

Dolunayın hemen akabinde gerçekleşecek 19 Ekim Yeni ayı ise keyifli geçecek. Uzun zamandır kafanızı kurcalayan soruların cevaplarını kendi kendinize çözebileceksiniz. Özellikle aile, eş ile ilgili sıkıntılarınız varsa hızla çözüme gidecek ve fazlasıyla rahatlayabileceksiniz.

Bu ay aşk meselelerinde ise geçtiğimiz ay kırılan kalbiniz tamire doğru gidiyor gibi görünüyor. Mevcut ilişkinizde kendinizi ifade edebilecek güce kavuşacaksınız, yalnızsanız bu aralar tanıştığınız insanlar gelir geçer insanlar olabileceği için pek kendinizi kaptırmamaya özen göstermelisiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Sevgili Yengeç burcu okurlarım, Ekim ayı sizler için biraz karmaşık geçebilir. Koç burcundaki dolunay sizlere pek iyi gelmeyecek zira sizin zıttınız olan Ateş grubunda gerçekleşiyor ve tam da sizlerin kariyer alanında oluşacak. Kariyerinizde bir dönem bitebilir. Bir dönemi geride bırakmaya hazırlanıyor olabilirsiniz. Mesleğinizi değiştirmeyi planlıyor olabilirsiniz. Bu değişim ise sizleri biraz depresyona sokabilir. Ya da maalesef işinizden kovulabilirsiniz. Şimdilik bu dolunay sizlere iyi gelmeyecek olsa bile bir süre sonra hatta hemen kasım ayının başlarında daha iyi imkanlarla karşılaştığınızı görebileceksiniz.

Asıl güzel haberler Ekim ayının sonunda geliyor! Bir karar alma aşamasında gibi görünüyorsunuz. Ciddi bir ilişkiniz varsa bu ilişkiyi evlilikle taçlandırmaya hazırlanıyor olabilirsiniz. Evlenebilir, evlilik hazırlıkları yapabilirsiniz. Eğer yalnızsanız Ekim ayını iyi değerlendirin çünkü oldukça ciddiye alabileceğiniz bir insanla Ekim ayının 10’undan sonraki herhangi bir günde tanışabilirsiniz. Bu ilişki üstelik yeni birilerinden değil de eski aşklarınızdan bile oluşabilir. Küllerinden doğan bir ilişkiyi evliliğe kadar götürebileceksiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Sevgili Aslan burcu okurlarım, ayın başında kardeş burcunuz Koç burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Bu bir konunun artık kapanması, bir sayfanın son bulması bir devrin sona ermesine işaret gibi görünüyor. Bu da sayfalara dönüp bakınca bir Yurt dışı meselesini artık çözüme bağladığınızı gösteriyor. Bir eğitim için son aşamaya gelebilirsiniz, sertifikanız için başvuru yapabilirsiniz. Yurt dışı ile ilgili bir yerleşim söz konusu ise bu konu hızlı çözüme ulaşabilir. Yabancı bir dil öğrenmek için kayıt yaptırabilirsiniz. Yurt dışına seyahat edebilir, yurt dışı bağlantılı haberler alabilirsiniz.

Gelelim Ekim sonuna doğru oluşacak gelişmelere, çevrenizde bir hareketlenme olabilir. yeni iş imkanları sayesinde yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunlar güzel gelişmeler çünkü şu sralar biraz temkinli yaklaştığınız aşk hayatınız harekete geçebilecek gibi görünüyor. Yine de sizler bu birkaç ay boyunca işinize, çalışmalarınıza odaklanmayı tercih edecek gibi görünüyorsunuz. Zaten Satürn aşk hayatınızda dolaşırken işe güce odaklanmanız mantıklı gibi görünüyor.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Sevgili Başak burcu okurlarım, bu ay başlarken zorlukları geride bıraktığınızı hissedebilirsiniz. Öncelikle bir ortaklığınız resmi olarak sona erebilir. Buna karşılık kendi hakkınıza düşen parayı almakta hiçbir zorluk yaşamayacaksınız ve hakkınız olan para, hisse, nafaka artık konu her ne ise bu ayın başında rahatça çözüme ulaşmış olacak gibi görünüyor. Maddi açıdan keyfiniz yerine gelecekse de asıl manevi açıdan bitimiş olduğunuz bu ortaklık sizi keyiflendirecek, kendi yolunuzu çizmenin keyfini çıkarabileceksiniz.

Elbette bu ortaklık bir gönül ilişkisi olabilir, öncelikle duygusal anlamda çöküntü yaşayacağınızı hissedeceğiniz bu ayrılık, hemen çok kısa bir süre içerisinde size daha güzel fırsatların olduğunu gösterecektir.

Ekim ayının sonlarına doğru daha keyfiniz yerine gelecektir. Çünkü iş alanlarında oldukça köklü değişimler söz konusu, iş değiştirebilir, mevcut işinizde yükselebilir ya da yeni kazanç kapıları elde etmek için ekstra işler elde edebilirsiniz.

 

Terazi Burcuna Hediyeler

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Sevgili Terazi burcu okurlarım, Ekim ayı sizler için biraz zorlu bir ay olacak gibi görünüyor. Doğum gününüzü geçireceğiniz bu ay biraz kafanızı karıştırabilir. Koç burcundaki dolunay tam ilişkilerinizin olduğu noktada yükselirken ilişkinizde bir sona gelmiş olabilirsiniz. Ya devam ya da tamam dediğiniz bir nokta. İlişkiniz sonlanabilir ya da ilişkinizde bir devir sona erebilir. Partneriniz değişebilir, partnerinizle aranızda büyük soğuk duvarlar örülebilir. Aşamadığınız sorunlar varsa bu ilişki artık tamamlanabilir. Ama aranızdaki sevgi bağı kuvvetli ise sorunları çözebilirsiniz.

Eğer yalnızsanız bir iş için ortaklık yapabilir, bir proje için onay bekliyorsanız bu onayı alabilirsiniz. Bu ay ruhunuza hitap edecek birisiyle tanışabilirsiniz, bu tanışmayla birlikte uzun zamandır sönük olan aşk hayatınız harekete geçebilir.

Yeni ayla birlikte de sosyal ortamınız hareketlenecek, Ekim ayının sonunda katılacağınız kalabalıklara dikkat edin, hayatınızda ciddiye alacağınız insan bu kalabalıkların arasında olabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP

Sevgili Akrep burcu okurlarım, bir süredir sizler için heyecanlı süreçler başlamıştı. Çoğunuz aradığınız aşkı, yuvayı yapıp “Peki şimdi ne olacak?” moduna geçtiniz. Ama önce bu moda geçemeyenler için son çağrıyı yapalım! Bu yıl sizlerin aşk hayatında ciddi kararlar aldığınız, alacağınız, ciddi karşılaşmalar yaşayacağınız bir yıl olacaktı. Eğer hayatınıza birileri girmediyse, gözünüzü dört açın çünkü o insanla karşılaşmanız, tanışmanız an meselesi ve bu insan hayatınızda uzun süre hatta belki de temelli kalacak gibi görünüyor.

Gel gelelim bu fırsatı yaşamış ve hayatındaki önemli insanı bulmuş olanlarınıza.. Müjde artık aşk meşk işlerini ikinci plana atıp rahat rahat işinize odaklanabileceksiniz çünkü işler de aşk gibi yağmaya başlayacak. Bu ay çok çalışıp, önümüzdeki ay ise çok kazanacaksınız. Bu işlerin başlaması ise Dolunayla birlikte gerçekleşecek.

Ekim ayının ikinci yarısında ise ilişkisi ciddiye binenler birlikte yaşamak için ilk adımları atmaya başlayabilirler. Ya da işiniz yüzünden evinizi değiştirmek kararı alabilir ya da almak zorunda kalabilirsiniz. Yine de her şekilde bir değişim söz konusu olacak gibi görünüyor. Bu değişimden oldukça hoşlanacaksınız.

YAY VE YÜKSELEN YAY

Sevgili yay burcu okurlarım, Ekim ayını oldukça seveceksiniz zira bu ay sizler için keyifli olacak. Çünkü cinsel çekimi sonuna kadar yaşayacağınız bir ay olacak gibi görünüyor. Yalnız kalmayacaksınız, flörtler açısından yüksek olacağınız bir ay olacak. Fakat eğer çocuk yapma planlarınız varsa Ekim ayını es geçin, ekim ayı çocuk girişimleri için pek olumlu olmayacak gibi görünüyor.

Aşk meşk dışında Ekim ayının başında yaratıcı bir projenizi teslim edebilir, tamamlayabilir, bir hobinizi işe dönüştürmek için harekete geçebilirsiniz. Bunun için küçük bir bütçenizi yatırım olarak kullanabilir, bu yüzden kredi gibi bir şeye bile başvurabilirsiniz.

Bu ay hem aşk hem de kariyer açısından oldukça şanslısınız fakat biraz sinirlerinizin bozuk olduğu bir ay olabilecek gibi görünüyor. Keyfiniz yok, sinirler gergin ve en ufak aksiliğe karşı tahammülünüz olmayabilir. Bu yüzden çevrenizdeki insanları istemeden kırabilirsiniz, dikkat edin ay bittikten sonra pişmanlığını yaşayabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Sevgili Oğlak burcu okurlarım, bu ay artık biraz nefes alabileceksiniz. Geçtiğimiz iki ay gerçekten sizler için yorucu oldu. Başvurular, dilekler, okullar, evlilikler her birinizin gündemi farklı olsa da bu ay geçtiğimiz aylardaki yaşadığınız olaylarla bağlantılı gelişmeler olacak. Ama artık biraz sakinleyebilirsiniz, sakince yaşanan gelişmelere bakabilirsiniz. Bir iş başvurusu gündeminizdeyse eğer, iş değiştirme ya da yeni bir işe başlamayı planlıyorsanız bu dönem güzel bir dönem ama biraz dinlenmek isteyebilirsiniz.

Ayın ikinci yarısında ise akademik kariyerinize odaklanabilirsiniz. Bir eğitim alıyorsanız bu eğitimi tamamlamak için uğraş verebilirsiniz. Bir dil öğrenebilir, yabancı bir ülkeye yerleşmek için harekete geçebilir, ya da geçtiğimiz aylardaki bu konularla ilgili yaptığınız başvuruların sonuçlarını alabilirsiniz.

Bu ay ne olduğunu anlamadan geçecek, dinlenebileceksiniz. Eğer partneriniz varsa üzerinde baskı kurmaya yatkın olabilirsiniz bu yüzden dikkatli olun.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA

Sevgili Kova burcu okurlarım, bu ay Ekim ayı sizler için bol seyahatli bir ay olacak gibi görünüyor. Özellikle Ayın ilk yarısında kendinizi sürekli yollarda bulabilirsiniz. Bu biraz yorucu olacaksa da bu yolculuklarda tanışacağınız insanlara dikkat edin, belki de hayatınızdaki ciddiye alacağınız insanla tanışabilirsiniz.

Yine yakın akraba, kardeşler ve kuzenlerinizle ilgili gelişmeler, yardım ya da sorunları ile ilgili gündemler oluşabilir. Dolunayla birlikte bu sorunlar konusunda yardım etmek zorunda kalabilirsiniz. Biraz maddi sıkıntılar yaşayabilir ya da kuzenler, kardeşlerinize biraz borç verebilirsiniz. Bu konuda dikkatli olmanız gerekebilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

Sevgili Balık burcu okurlarım, geçtiğimiz ay ilişkilerle ilgili ciddi adımlar attınız ve şimdi artık aldığınız kararların doğruluğu konusunda kendinizi iyi hissedeceksiniz. Eğer bir ilişkiye başladıysanız ya da bir ilişkiniz bittiyse şanslı insanlardansınız. Hayat sizi zaten ya bir ilişkiyi başlatmaya ya da bir ilişkiyi bitirmeye yönlendirecektir. Eğer bir ilişkiniz başlamadıysa harekete geçin, evren size aradığınız aşkı göndermek için hazırlanıyor. Eğer bir ilişkiyi bitirmek için düşünceleriniz varsa yine harekete geçmelisiniz evren sizi bir sınava hazırlıyor.

Ekim ayının ikinci yarısında eğer ilişkiniz oturduysa düğün gibi bir karar alabilir, evlenebilirsiniz. Yine aynı şekilde boşanma kararı alabilirsiniz. Bu ay kimi balıkların yüzü gülecek fakat kimi balıklar ise biraz zorlu bir süreç geçirecekler.

Aşk burada!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol