En İyi Selfie İçin Tüyolar

selfie1

1-Deneme
Denemek, başarmanın yarısıdır. Bir çok deneme yapmak sizi zamanla ustalaştıracaktır. Deneme yapmaktan ve çevrenizdekilerin fikrini almaktan çekinmeyin.

2-Işık
Doğru ışık iyi fotoğrafın en önemli bileşenidir. Doğru ışık demek, her zaman en aydınlık ışık demek değildir. Bazen, bazı şeyleri gölgede bırakabilmek, sizi çok daha çekici gösterir.

3-Arka plan
Doğru bir arka plan, hem sizi daha çok öne çıkarır, hem de daha çekici görünmenizi  sağlar. Kendiniz kadar arkanızda nelerin olduğuna da dikkat edin.

4-Stil
Stil sahibi olmak ve bunu yansıtabilmek önemlidir. İyi bir fotoğraf için önce hazırlık yapmak ve sizi doğru yansıttığını düşündüğünüz giyimle insanların karşısına çıkmanızı tavsiye ederiz.

5-Açı
Kendinizi farklı açılardan çekin ve farklı açıları bir biri  ile karşılaştırın. İlk defada en iyi sonucu alamayabilirsiniz. Bu zamanla ustalaşabileceğiniz bir konu. Deneyin ve tekrar deneyin.

6- Kendinize güvenin
Güven hemen anlaşılan ve hissedilen bir şeydir. Kendinize güvendiğinizi hissettirin.

7-Eğlenceli olun
Bu komik olun anlamına gelmiyor. Gerçekten çok eğlendiğiniz bir an karşınızdakine de aynı hissi verecektir. Dönme dolap’ta kendini çekmek bir dönem çok favoriydi mesela.

8-Zaman
Fotoğrafın zamanı onun yaratacağı etkiyi değiştirir. Gündüz veya gece / yavaş veya hızlı. Tercih size kalmış.

9- Aynalardan uzak durun
Bunun modası geçeli baya zaman oldu. Kendinize orijinal fikirler bulun. İlla ayna kullanacaksanız, parlak bir araba tamponu, düz bir aynadan daha etkileyici olabilir.

10- Azcık rötuş
Fotoğrafı birazcık düzenlemenin kimseye zararı olmaz. Bunun için hazır filtreleri kullanabileceğiniz gibi, kendiniz de bazı programlar yardımı ile harikalar yaratabilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol