Erkekleri Şaşırtma Zamanı!

Erkekler, kadınları bazen iyi şeyler bazen de iyi olmayan şeyler yaparak şaşırtıyorlar. Örneğin çok güzel bir yemek pişirip, muhteşem bir masa hazırlıyorlar ama mutfak savaş alanı gibi oluyor ve toplama işi kadınlara kalıyor. İşte iki sürpriz bir arada çok güzel, değil mi? 🙂

Erkeklerin haklarını da yemeyelim ama, bazen çok daha şaşırtıcı şeyler yapıyor ve yaratıcılıklarını konuşturuyorlar.

Ama erkeklerin yapıp ettikleri değil, kadınların yapıp ettikleri bu haftaki konumuz. Hatta, kadınların yaptıklarına erkeklerin bakışı, düşüncesi nedir diye irdeledik biraz.

Yaptığımız araştırmalar sonucunda, erkeklerin kızlarda görmek istemediği ve görmek istediği şeyleri özetledik sizler için:

Bebekler gibi konuşmayın!

Bunu biz söylemiyoruz, erkekler söylüyor. Kadınlar şimdi muhakkak, “Bunu bana hiç söylemedi, ilk kez burda görüyorum böyle bir şeyi.” diyecekler. Hanımlar, erkek arkadaşlarınız sizi üzmemek için bunu dile getiremiyorlar ama sürekli böyle konuşmanızdan hoşlanmıyorlar. O “sizi” seviyor, bebek halinizi değil. Bebek taklidi yaparak “Beni seviyor musun?” diyen kadını tanıyamıyor bile erkek beyni, nasıl cevap versin, ne desin?

imgres

Özenli olmak önemli!

Kendinize özenli olun, sevgilinize özenli olun ve ilişkinize özenli olun. Kendinize özenli olmak, kuaförden çıkmamak, bir Barbie bebek gibi kusursuz olmaya çalışmak değil elbette. Biraz bakımlı ve sağlıklı olmak, dış görünüş kadar iç dünyaya da özen göstermek, nezaket sahibi olmak öncelikli ve yeterli.
İlişkiye ve sevgiliye özenli olmak ise, “Ne olacak bizim geleceğimiz?” diye tasalanmak ve sevgilinize annesiymişcesine bakmak manasına gelmiyor. Erkekler kadınlara nazaran daha gündelik yaşıyor, sevgilinizle olan her anınıza değer ve mutluluk katın, mutluluğu ertelemeyin. Son olarak, ilişkide evcilik oynamayın ve annesi gibi davranıp, “Sırtın terlemiş.”, “Yemeğini yedin mi?” gibi anne sözleri etmeyin. Çünkü, bu hem annesiyle yarışıyormuşsunuz gibi bir imaj verir, hem de sizi annesini sevdiği gibi sevmesini istemezsiniz herhalde.

Dekolteye dikkat!

Sevgilinize güzel ve etkileyici görünmek istemeniz çok doğal ve çok güzel. Hatta zaman zaman biraz dekolte şeyler giymek sevgiliniz tarafından alkışlanabilir. 😉 Fakat dekoltenin dozu önemli bir konu. Dekolteniz taşıyamayacağınız kadar açık olmamalı ya da bütün gözlerin üzerinizde olacağı kadar cesur olmamalı. Sizin için uygun kombinasyon ve dekolte nasıl olacaksa onu seçin ve kullanın. Kimi kadınların bacakları, kiminin göğüsleri veya sırtı güzeldir. Seçiminizi yapın ve dekolteyi sadece bir alanda ve taşıyabileceğiniz şekilde kullanın. Cüretkar bir dekolte kullanarak, bunun aklınınızı meşgul etmesine izin vermeyin.

“Erkek Fatma” olmayın!

Erkekler, mutlu kadınları, güçlü kadınları, sevimli kadınları, huysuz kadınları, akıllı kadınları; özetle tüm kadınları sever. 🙂 Her kadından hoşlanan erkekler vardır ama “Erkek Fatma” olmak pek hoşlanılan bir vaziyet değildir. Kadın; mutluluk, barış, nezaket, huzur ve inceliğin temsilcisidir. Erkekler, kadınlarda bunları görmek ister. Yemek de pişirseniz, musluk da tamir etseniz veya ampul de değiştirseniz kadınsı nezaketinizi koruyun, kadın eli değdiği belli olsun yaptığınız işlere. Burada nüans, yaptığınız işlerde kadınsı inceliğinizi korumanız. Ne de olsa, modern yaşamda kadın ve erkeklerin görev dağılımı eşit, siz farkınızı davranışlarınızla ifade edin.

drew barrymore in drag

Klişe bir son madde: Boğmayın!

İlginizle boğmayın, sevginizle boğmayın, üzüntüye boğmayın. 🙂
Sürekli birlikte zaman geçirmek için çabalayıp, onun kendi planlarına zaman ayırmasına engel olmayın. Halı saha maçına gitmekten ya da maç izlemekten feragat edip sizinle buluşması için ısrar etmeyin. Futboldan vazgeçip sizinle buluştuğunda daha mutlu olmayacak. Onu ikilemler arasında ve karar vermeye mecbur bırakmayın. İşi yoğun olabilir, buna kusur bulup durmayın; ailesi ile zaman geçirmesi gerekebilir, bunu eleştirip durmayın.

Sürekli sevgi dolu laflar etmesini istemeyin ve zaten siz de sürekli “Seni seviyorum.” ekseninde kalmayın. Sevgi sözcükleri kıymetlidir, anlamlarını yitirmelerine izin vermeyin. Sizi sevmese sizinle birlikte olmaz, onun sevgisi test edip kalbini kırmayın.

Kadınlara fark yaratan önerilerimiz bunlardı. Gelecek haftalarda, özenilen mutlu ilişkilerin anatomosini araştırıp sizlere sunacağız.

Unutmadan, sizlerden gelen tüm yorumları okuyoruz, bize düşüncelerinizi yazmaya devam edin. 🙂

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol