Erkeklerin aşklarını dile getiriş şekilleri!

Is it for me? Rear view of young man holding red rose behind his back while woman walking in the background

Kadınlar yapısal olarak aşklarını daha dolu dolu yaşar, daha fazla gösterirler. Ancak, erkekler genellikle aşklarını şaşalı şekillerde ve her an dile getirmek  yerine, daha yerinde tavırlarla ve nadir belli etmeyi tercih ederler. Gelin erkeklerin hareketleri altında yatan sevgi ifadelerine göz atalım:

Toplum içi sevgi hareketleri:

Erkekler aşklarını dile getirmekten fazla hoşlanmazlar. Hele hele topluluk içinde sarılmak, öpmek pek onlara göre değil. İşte bu yüzden sevgiliniz bunu yapıyorsa o zaman tek amacı size sevgisini belli etmek!

 Unutkan olmamaları:

Kabul etmek gerekir ki erkekler genellikle kadınların anlattıkları konuların sadece bir kısmını dinler, bir kısmını ise fazla dikkate almaz. İlerleyen zamanlarda ben sana bunu daha önce anlattım deseniz dahi bir bahane ile bu durumu geçiştirebilirler. O nedenle daha önce ona detaylı olarak bahsettiğiniz bir konuyu, aynı anlattığınız şekilde size hatırlatan bir erkek size ve söylediklerinize gerçekten değer veriyor demektir.

 Özel günleri hatırlamaları:

Özel günler belki de her erkeğin kabusudur. Ancak, özel günleri hatırlayan ve özel günlerde sizi mutlu edecek sürprizler hazırlayan bir erkek sizi gerçekten seviyor demektir.

 Hastalıkta, sağlıkta:

Evlenirken söylenen “hastalıkta ve sağlıkta” lafı, aslında sadece evlilik için değil, her ilişkide olması gerekir. Erkekler genelde bu konularda fazla hassas davranmazlar. Ancak, bir erkeğin hastalandığınızda elinde ilaçlar, meyveler, c-vitaminleri ile dolu bir sepetle karşınıza çıkması, size sıcacık çorba yapmaktan gocunmaması, sevgisini en romantik gösterme şeklidir.

 Destek olmaları:

Hayat kimse için her zaman toz pembe değil. İş yerinde, aile yaşantımızda ya da özel yaşantımızda türlü sorunlar karşımıza çıkabilir. Bir erkek, size destek olmak için elinden geleni yapıyor, size her türlü yardımı sunmak için çabalıyorsa, o zaman bilin ki o erkek sizi gerçekten seviyor.

 Uyarıları dikkate almaları:

Onu ne kadar çok seversek sevelim, bir kadın gözüyle sevgilimizin hoşuna gitmeyen yanları mutlaka olacak. Giyim, konuşma ya da tavır konusunda da bu hoşumuza gitmeyen noktaları dile getirmek önemli. Örneğin, sevgiliniz altın saat takmayı çok seviyordur, ama siz nefret ediyorsunuz ve bunu ona söylediniz. Bunu söylemenizden sonra yanınızdayken asla o saati takmıyorsa, işte size olan sevgisinin kanıtı!

 Alından öpmeleri:

Alından öpmek, sevginin göstergesi olan romantik bir harekettir. Erkekler genellikle bu hareketi gerçekten sevdikleri kadına içgüdüsel olarak yaparlar. Yani sizi alnınızdan öpen bir erkek, size değer veriyor demektir.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol