Evde Kal, Mutlu Kal

siberalem

Hepimiz daha önce hiç karşılaşmadığımız bir sürecin içindeyiz. Ne yapmalı, nasıl davranmalı, kendimizi nasıl korumalıyız diye fikirler üretiyoruz. Şu an koronavirüs konusunda yapılabilecek en iyi şey, mümkün olduğunda izole yaşamak. İzole yaşamak ve evden zaruri ihtiyaçlar dışında dışarı çıkmamak hiç de alışkın olmadığımız bir şey ve zorluyor. Bu evde kalma sürecini herkesin işine yarayabilecek birkaç başlık ile daha kolay hale getirmek iyi olabilir.

Evde İyi Zaman Geçirmek İçin…

Siberalem olarak, daha mutlu ve sağlıklı günler temenni ederken, sizler için hazırladığımız önerilere de göz atmanızı isteriz.

Yemek Pişirmek

Evde geçen zamanda daha önce denemediğiniz bir tarifi denemek ve kendiniz için güzel bir masa hazırlamak harika bir deneyim olur.

Yapılan araştırmalar, insanların yalnız başınayken yemek ve mutfak düzeni konusunda daha az özenli olduğunu gösteriyor. Eğer bu koronavirüs süreci daha uzun zaman devam edecekse, biraz daha özenli olmaya başlama zamanı. Kendinizle aranızı iyi tutmak güzel fikir.

Film İzlemek, Diziye Başlamak

Sosyal medya onlarca film listesi ve dizi önerisi görmüş olmalısınız. Hangilerini izlediğiniz? Elbette gündemi ve olan bitenleri takip etmek daha çok ilgi çekiyor. Ancak gündemden sıyrılmak da önemli. İlginizi çeken filmler için mutlaka zaman ayırın. Eğlenceli ve sürükleyici bir diziye başlayın.

Sohbet Edin

Her gün farklı arkadaşınızla görüntülü sohbet edin. Yanyana olmak zorunda değiliz. Madem imkanlar böyle, uyum sağlamak gerek. Birini görmek ve sohbet etmek gerçekten insanın zihnini değiştiriyor.

Yalnız Olmadığınızı Hatırlayın

Hem hayatta yalnız değilsiniz, hem de bu salgın sürecini yaşayan tek kişi siz değilsiniz. Bu durumun size nasıl hissettirdiğini, günlerinizin nasıl geçtiğini, evde kaldığınız sürede neler izlediğinizi paylaşın.  Yeni biriyle tanışmak konusunda da Siberalem’e girin ve hemen sohbete başlayın. Hislerinizi anlayacak ve keyifli sohbetler gerçekleştireceğiniz birileri tam da orada.

Sağlığınıza Özen Gösterin

Kısıtlı imkanlarla hareket ediyoruz. Bu çok zorlayıcı. Evde kendinize küçük bir alan açın ve her gün tercih ettiğiniz süre boyunca esneme hareketleri ve kaslarınızı canlandıracak hareketler yapın.

Kişisel Bakım

Kendinize ve bedeninize sevgi dolu bir şefkatle yaklaşın. Bedeninize iyi davranın ve salgın günleri sonrasında mutlu adımlarla sosyalleşmenin keyfini çıkarın.

Siberalem olarak tüm dünyayı etkileyen bu salgını geride bırakmayı iple çekiyoruz.

Şimdi bu süreci olabilecek en iyi ruh hali ile atlatma zamanı. 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol