Evlilik Siteleri: Yeni Tanıştığım Üye Doğru mu Söylüyor, Yalan mı Söylüyor Nasıl Anlarım?

Günümüzde, insanların birbirlerine karşı güveni oldukça azalmıştır. Güven azalması, sanal ortam ya da gerçek hayat ayırt etmeksizin, kişilerin en büyük sorunları arasında neden olmaktadır. Bu da, evlilik sitelerinde, tanıştığınız insanların doğru mu yoksa yalan mı söylediği sorusunun, aklınızda oluşmasına neden olabilmektedir. Bazı ufak taktiklerle, karşınızdaki kişinin ne kadar doğru söylediğinizi büyük oranda anlamanız mümkündür.

Tanıştığınız kişi yaşını söylediğinde, internet üzerinden biraz araştırma yaparak, döneminde popüler olan dizi ve filmleri bulun. Konuşmanın ilerleyen zamanlarında, sıradan bir sohbet konusu gibi bu dizi ve filmleri hatırlayıp hatırlamadığı sorun. Vereceği cevaba göre, yaş konusunda ne kadar dürüst olduğu %80 anlayabilirsiniz. Örneğin; çocukluğu 90’lı yılların başlarında yaşamış olan kişilerin, ‘’Bizimkiler’’ dizisini bilmemesi imkânsızdır.

EN GERÇEK EŞ ADAYI BURADA!

Okuduğu okulla ilgili sorular sorun. Karşınızdaki kişi okuduğu okulu söylediğinde, hangi yıllarda okuduğunu öğrenin ve ardından ufak bir araştırma yaparak, okulunda bulunmayan bir bölümle ilgili soru sorun. Eğer, olmayan bir bölümü biliyor gibi yapıyorsa, %90 yalan söylüyordur. %10 ihtimali de, başka bölümlere karıştırıyor olmasına bırakabilirsiniz.

www.siberalem.com‘da tanıştığınız kişi ile yaptığı meslekle ilgili sohbet edin. İnternette meslekleri ile ilgili yalan söyleyen erkeklerin büyük kısmı; askerlik, polislik, doktorluk ya da avukatlık gibi meslekleri yaptığını belirtirken kadınlar genellikle öğretmenlik ve hemşirelik yaptığını söyler. Bu mesleklerle ilgili, ufak püf noktaları öğrenebilir ve karşınızdaki insanla sohbet ederken, şaşırtıcı sorular sorabilirsiniz. Hazırladığınız ufak tuzağa düşüyorsa, büyük ihtimalle yalan söylediğini anlayabilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol