Flört Dönemi İpuçları

Flort-Donemi -ipuclari

Flört dönemi zorlu bir dönem. Birini tanımaya çalışmak, onunla ortak noktalar bulmak, sohbeti keyifli kılmak, başlı başına büyük meseleler. İşte bu dönemde size yardımcı olacak ipuçlarımız:

 1 – İç Sesinizi Dinleyin ve Siz Olun!

 Kadın ya da erkek hepimiz yeni tanıştığımız dönemlerde, kendimizi asıl kimliğimizden biraz daha farklı ve olmak istediğimiz gibi göstermek isteyebiliriz. Daha marjinal, daha cool, daha zengin, daha havalı… Bu tamamen içgüdüsel bir çaba! Ama bu durumu sakın fazla abartmayın ve her zaman doğallıktan yana olun. Sizi siz olarak tanıması, eminiz ki, ‘olmak istediğiniz siz’ gibi tanımasından çok daha fazla etkili olacak.

 2 – İkinci Randevunun İşaretleri

 Kırmızı Alarm! İlk buluşmada çok yapılan hatalardan biri eski eşler ya da eski sevgililerden bahsetmek. Elbette, geçmiş ilişkilerini saklayın ya da hiç bahsetmeyin demiyoruz. Ama bunu ilk buluşmada sakın yapmayın! Sürekli eski ilişkinizden bahsetmeniz, bu eski ilişkinizi henüz duygusal olarak bitirememiş olduğunuzun ya da yeni bir ilişkiye hazır olmadığınızın işareti. Böyle bir izlenim vermeniz, ikinci buluşma şansınızı yok edebilir.

 3 – Beden Diliniz Sizi Ele Verir

 Karşınızdaki kişinin aklından geçenleri, gözlerinden okuyabilirsiniz. Beden dili ve göz teması, karşınızdaki kişinin ne dediğinden daha çok, ne anlatmak istediği konusunda size en önemli ipuçlarını verir. Konuştuğunuz kişinin, samimi olup olmadığını, söylediklerinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını anlamanın en iyi yolu, onun ifade ediş tarzı ve gözlerinin de dudakları ile aynı dili konuşup konuşmadığından geçer. Vücut diline tercüman olacak yazımız da yakında Siberalem Blog’da!

 4 – Oyun oynamayın!

 Uzun süreli ve sağlıklı bir ilişkinin temelinde her zaman dürüstlük yatar. Karşı cinse ya da çevrenize karşı dürüst olmamak size zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Daha flört döneminizde taktik denemeleri, beyaz ya da pembe olarak nitelendirdiğiniz yalanlardan uzak durun. Aksi halde hem sizin, hem birlikte olduğunuz kişinin, hem de ilişkinizin geleceği için sağlıklı bir sonuç beklemeyin.

 5 – “Oyun Bitti” Demenin Zamanını Bilin

 Sadece sizin dürüst ve oyunlardan uzak durmanız tek başına yeterli olmayacaktır. Görüştüğünüz kişinin de dürüst olması ve oyunlardan uzak durması son derece önemli bir durum. Bu yüzden herhangi bir şekilde karşı tarafın dürüst olmadığına ya da oyun oynadığına dair bir işaret görürseniz, iç güdülerinizi kulak verip, harekete geçmeli ve  bu oyuna son vermeyi bilmelisiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol