Hafta sonu önerisi: Ankara’ya Yakın Yerler

Hafta sonu yaklaşırken yakın, yola çıkıp günübirlik bile gidilebilecek yerleri sizler için sıralamak istedik. Geçen yazımızda İstanbul’a yakın yerleri yazmıştık. Bu yazımızda da Ankara‘nın çevresinden bahsedeceğiz.

Gelecek yazımızda da İzmir‘i yazarız belki 🙂 Hatta yazdık bile! İşte burada

1) Beypazarı – Ankara
Beypazarı böyle sevimli işte.
Beypazarı böyle sevimli işte.

 

Beypazarı, pek çok Ankaralı için zaten bilinen bir yer. Tarihi evleri, zamanı durduran atmosferi, enfes yemekleri ve güzel doğası ile çokça tercih ediliyor. Henüz gitmediyseniz, kahvaltıdan akşama kadar keyifle zaman geçirebileceğiniz bir yer olduğunu söylemek isteriz. Bir ya da birden fazla gittiğiniz bir yer ise de, yazımız devamını okuyabilirsiniz.

 

 

2) Abant – Bolu
İlle de Abant :)
İlle de Abant 🙂

 

Bolu hakkındaki görüşümüz, Türkiye’nin batısındaki pek çok yere yakın olması ve bunun süper bir avantaj olması. Dilerseniz romantik bir hafta sonu için sevdiğiniz kişi ile baş başa gidin, dilerseniz tüm dostlarınızı toplayıp eğlenceli bir hafta sonu eğlencesi yapın. Eğlenme ve tazelenme garanti.

 

 

 

3) Eskişehir
İnanmazsınız, Eskişehir!
İnanmazsınız, Eskişehir!

 

Evet sadece Eskişehir. Yılın hangi zamanında giderseniz gidin, Avrupai şehir tadından ödün vermeden sizi ağırlamaya hazır bir şehir. Aşk Adası, Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Büyük Park, Japon Bahçesi ve Kent Park’ta da güzel vakit geçirmek, kafelerde oturmak mümkün. Çibörek yemey ihmal etmeyin.

 

 

4) Amasra – Bartın
Çeşm-i Cihan'a çıkmalı.
Çeşm-i Cihan’a çıkmalı.

 

Amasra Kalesi’ni görerek, uçurumların kenarında çayınızı yudumlayarak ve bolca oksijen depolayarak döneceğiniz Bartın’ın güzel ilçesi Amasra’da bir gün içerisinde pek çok şey yapabilirsiniz. Kemere Köprüsü ve Çekiciler Çarşısını gezebilir, Çeşm-i Cihan tepesinden manzarayı izleyebilir, enfes balık yiyip, denize girebilirsiniz.

 

5) Kerpe – Kocaeli
Deniz, tarih, lezzet... Hepsi var.
Deniz, tarih, lezzet… Hepsi var.

 

Denize girmek istiyorsunuz ama şöyle Ege-Akdeniz gibi berrak ve ferah bir deniz olsa mı diyorsunuz. O zaman sizi Kerpe’ye alalım. Ankara’ya birkaç saat uzaklıkta, Ege tadında tatil fırsatı sunan Kerpe, hafta sonu için harika bir seçim.
Romantik bir yazın kodları hafta sonlarını güzel değerlendirmekten geçiyor.

 

 

Aşk, sevgi, tatil ve eğlence dolu bir yaz olsun!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol