Hafta sonu önerisi: İstanbul’a yakın yerler

Kısa bir hafta sonu tatili yeni haftaya başlamak için harika olur. Çok da ertelemeden, şu birbirinden güzel yerlerden birini seçin ve huzurlu ve romantik bir hafta sonunun tadının çıkarın.

Sevgilinizle ya da tek başınıza gidebileceğiniz hafta sonunuzu enfes hale getirecek.

1) Ağva – İstanbul
Yeşil gibi yeşil...
Yeşil gibi yeşil…

Ortamlarda her sene geçen konuşmayı aktarıyorum: “Bu yaz kesin Ağva’ya kaçalım.” Sonra Eylül ayı gelir çatar ve “Seneye kesin Ağva’ya gidelim, hem de her hafta sonu…

Bunu konuşmayı bırakın ve harekete geçin. Bir bilet, bir rezervasyon ve ver elini İstanbul’a yakın cennet.

 

 

 

2) Avşa Adası – İstanbul
İç ferahlatan...
İç ferahlatan…

Avşa’ya vardığınızda, Marmara Denizi’nin ortasındaki bu adaya gitmeyi neden bu kadar ertelediğinizi düşüneceksiniz. Boşverin, düşünmeyin, o anın tadını çıkarın. Halk arasında Şarap Adası olarak da anılan Avşa’nın üzüm bağları kadar tarihi yapıları da ünlü.
Deniz otobüsü ile ulaşması da çok kolay.

 

 

 

3) İğneada – Kırklareli
Longoz ve nilüferler...
Longoz ve nilüferler…

İşte hiç kimsenin bilmesini istemediğimiz ama bir yandan da herkesin görmesini istediğimiz bir yer: İğneada! Denizi, gölleri, longoz ormanları ve saklı dereleriyle cana can katan, kendinizi bambaşka bir ülkede hissettirecek güzellikte bir beldemiz.

Longoz Ormanları’na aşık olarak döneceksiniz, bunu da buraya yazalım.

 

 

4) Abant – Bolu
Sonsuz doğa!
Sonsuz doğa!

Aklınızı okuyorum: “Uzak orası, nasıl gidilecek, yakın mı cidden, şaka mı yapıyorsunuz?” diye düşünüyorsunuz. 280 KM yolculuk edeceksiniz ve cennete varacaksınız. Cennet için 280 KM’nin lafı olmaz diye düşünüyoruz. Doğası ve dağ havası ile başınız dönebilir, hafta sonu size yetmeyebilir, 3-4 günden önce dönmek istemeyebilirsiniz.

 

 

5) Kıyıköy – Kırklareli
Huzuru gözlerinizle görüp, ellerinizle tutabilirsiniz.
Huzuru gözlerinizle görüp, ellerinizle tutabilirsiniz.

 

Tarih var, doğa var, misafirperverlik var, deniz var, güneş var, ama siz yoksunuz? E siz de gelin bu güzellikten nasibinizi alın. İster cadırınızda konaklayın, isterseniz de keyifli bir pansiyonda hafta sonunun tadını çıkarın ama burayı mutlaka bu yaz planınıza alın.

 

 

 

6) Tirilye – Bursa
tirilye_siberalemcom
Dikkat! Kalbinizi çalabilir…

Deniz otobüsüne atlayın ve yavaş şehre yelken açın. Tirilyeye vardığınızda yapmanız gerekenler, teknolojik her şeyi kapalı konuma getirmek, şehri ardınızda bırakmak, yöresel lezzetlerin tadını çıkarıp zamanı unutmak. Günübirlik bile gidebileceğiniz bu güzel beldeye gidince övgümüzü hak ettiğini göreceksiniz.

 

 

 

Ankara’da yaşıyorum diyorsanız, sizi buraya alalım.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol