Hayallerdeki Sevgili!

hayallerdeki sevgili - siberalem blogHerkesin hayalinde bir sevgili tipi mutlaka var. Kişiden kişiye değişse de, herkes mutlu olabileceği ve keyifli zaman geçirebileceği bir sevgili bulmak ister. Peki nasıl mı? İşte ipuçlarımız:

1- Resme değil, cisme bakın!
Aranılan sevgilide fiziksel özellikler tabii ki önemli. Ama her şey demek değil. Neden mi? Çünkü uzun süreli bir ilişkide görselden çok fiziksel uyum, karşılıklı iletişim, empati gibi daha önemli unsurlar ön plana çıkar. Yani görüntüsüne aşık olun ama diğer özellikleri de ön planda tutmayı ihmal etmeyin!

2- Kendi beklentilerini belirle!
Hayalinizdeki sevgiliye ulaşmak için sizin için “ideal olan hayatınızdan” beklentilerinizi de belirlemelisiniz. Hayattan beklentileriniz, yapmak istedikleriniz neler? Partnerinizin hayatınıza katmasını istedikleriniz neler? Bu ve benzeri soruların yanıtlarını liste yapmanızla birlikte, zaten bu hayatınıza katılmasını isteyeceğiniz sevgili tipi de kendiğinden oluşacak!

3- İdeal eşi bulmaca: 
Birçok insan birlikte oldukları sevgililerinin suratsız olmasından, pasif bir yaşantı sürmelerinden, üşengeç olmalarından şikayet eder durur. İşte bu noktada yukarıda saydıklarımız devreye giriyor. Kendinizi tanımadan ve yapmak istediklerinizi belirlemeden, belki de sadece görsele önem verilip seçilen bir sevgili, ileride bu şekilde yakınmalara neden olabilir. O yüzden tek kriter değil, birçok kriterle hayalinizdeki sevgili adayını seçin.

4- Olumlu düşünün: 
Tabii ki tanıştığınız her insan hayalinizdeki sevgili olacak diye bir şart yok. Kişileri tanıyarak, eleyerek ancak istediğiniz kişiye ulaşabilirsiniz. Bu yüzden de sabırlı olmanız gerek! “Kim bulmuş ki ben bulayım?” diye düşünüyorsanız, bundan hemen vazgeçin! Evrene olumsuz enerji yaymanız size hiçbir şey kazandırmayacak!

Özetlememiz gerekirse, hayalinizdeki sevgiliyi bulmak, hayattan beklentilerinizi, nasıl bir insanla birlikte olmak istediğinizi ve nasıl bir gelecek istediğinizi belirlemenizden geçiyor. Doğru adımlarla, hayalinizdeki sevgili belki de çok yakınınızda!

Simge Ö.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol