İlişkinin Fotokopisiyle Yetinmeyin

Geçen hafta Tüyap Kitap Fuarı sonrası bir video çekimi esnasında, sürekli aynı tipe çekilen insanlar olduğunu ve her defasında hüsran yaşamalarına rağmen bir türlü bu huylarından vazgeçemediklerinden bahsettim. Çekimin bitiminde kameraman yanıma geldi ve kendisinin tam anlamıyla sorununun bu olduğunu fark ettiğini paylaştı.
“Hep mi aynı olur kardeşim?”
“Hepsi mi birbirine bu kadar benzer?
“Ben de neden diyordum, şimdi anladım ki neden benmişim!” cümleleri ona olduğu kadar, size de tanıdık geliyor mu?

“Ben niye hep bu insanları buluyorum?”

O zaman bir sevgili seçimi krizi yaşıyorsunuz demektir. Şimdiiii…. Geriye doğru giderek, son sevgililerinizin ortak özelliklerini çıkarın… Sonra da ilişkinizin nasıl bittiğini tanımlayın. Ortak özellikleri fazlacaysa, bilin ki siz birbirine benzeyen insanlara çekiliyor, sonra da aynı hayal kırıklığını kendinize yaşatıyorsunuz. Bahse girerim ki başta size çekici gelen özellikler, sonrasında sizi hüsrana uğratan özellikler aynı zamanda.

Nerden bildin dediğinizi duyuyorum şu anda… Öncelikle seçimlerinizde esnemeniz gerekiyor. Farklı insanlarla farklı ilişkiler denemediyseniz, gerçekte ne sevip sevmediğinizi nereden biliyorsunuz? Gerçekte sizi nasıl bir ilişkinin mutlu edeceğini bilmeden öylece aynı ilişkiyi farklı tiplerle yaşıyorsanız, aynı ilişkinin fotokopileriyle yetiniyorsunuz demektir. Değişin! Zaman geçiyor… Her şey değişiyor! Sıra sizde…

Bilin ki, siz değişirseniz, seçimleriniz değişir… İlişkileriniz değişir… İlişkilerinizden aldığınız tatmin değişir.

Talyaa Vardar, BSc, MAPS, PCC

Yönetici Koçu
Sanat Terapisti
Eğitimci

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol