İlişkiyi Kadının Ellerine Bırakmak İçin 7 Sebep

Beyler hayat yeterince sizi yormuyor mu? Bir de ilişkinin yükünü omuzlarınızda tek başınıza taşımak istediğinize gerçekten emin misiniz? Biz diyoruz ki biraz da arkanıza yaslanın ve ilişkinizi sevgilinizin ellerine bırakın. Göreceksiniz ki her şey çok daha kolay ve güzel olacak. Bize inanmıyor musunuz? O zaman bırakalım da uzmanlar konuşsun. İşte araştırmalara göre ilişkiyi kadının ellerine bırakmak için en geçerli sebepler:

1.İletişim konusunda uzmanlık


Kadının yönlendirdiği ilişkilerde kişinin kendini ifade etmesi ilişkinin esaslarındandır. Çünkü her kadın anlamsızca tartışıp gereksiz yere seslerin yükselmesinden ve hatta daha da kötüsü sessiz kalınmasındansa düşüncelerin ifade edilmesinin işe yarayacağını, bir ilişkinin ancak sağlıklı iletişim üzerinden başarıya ulaşabileceğini bilir.

 

2.Yardım istemekten çekinmeme

a2Beyler siz daha sokaklarda adres sormaktan çekinirken kadınlar bu konuda hiçbir ego sorgulamasına girmeden konuyu bilmediklerini kabul eder ve yardım istemek konusunda tereddüt etmezler. Aynı şey evlilik terapisi, ilişki terapisi için de geçerlidir. Bir kadın ilişkiyi kurtarmak için bir ümit ışığı görürse yardım istemekten asla çekinmeyecek ve bu sayede de tehlikeye düşen bir ilişkiyi kurtarabilecektir.

3.Güçler eşitliği

Erkeğin dominant olduğu bir ilişkinin tersine kadının inisiyatifindeki bir ilişkide erkek, en çok parayı kazanan kişi de olsa birlliktelik üzerindeki tek söz hakkına sahip olmayacaktır. Kadının adil tavrı ile herkesin söz hakkı eşit olacak ve böylece alınan kararlar iki taraf için de çok daha sağlıklı olacaktır.

4.Tam farkındalık

Kabul edelim, kadınlar etraflarında olan biten her şeyin farkındadırlar ve sizin fark ettiğinizin katbekatını görür, bilir ve değerlendirirler. Kadınların kontrolündeki bir ilişkide gözden kaçan detaylar söz konusu değildir. Bir kadın ocaktaki yemeğini yakmadan pişirirken, eve getirdiği ofis işlerini yetiştirirken hatta televizyonda en sevdiği diziyi izlerken bile sizin moralinizin bozuk olduğunu fark eder ve gerekli ilgiyi size anında gösterir. Bu da ilişkinin çok daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlar.

5.Aynı anda birçok işi yapabilme

Yalan yok, kadınlar aynı anda erkeklere göre çok daha fazla işi bir arada götürebilir ve eksiksiz bir şekilde sonuçlandırabilirler. Tam zamanlı çalışan bir anne ofis işlerini yaptıktan sonra ev işlerin halledebilir, çocuklarla ilgilenebilir ve sofrayı enfes yemeklerle donatabilir. Erkekse bunları bir gün içerisinde yapmanın hayalini bile kuramaz. Eh, şimdi eğri oturup düzgün konuşalım beyler; her şeye sahip olmak varken diğer alternatifi kim ister?

 

6.Çok daha organize ve verimli bir ilişki

Romantic LoveTam zamanlı bir çifti ayıran  en önemli özelik, erkek ofis işlerine odaklanıp bunun dışında bir şey düşünmezken, kadının aynı iş yükü altında doğum günleri ve diğer özel günleri unutmadan organize edebilmesi, gerekli rezervasyonları yapabilmesi, günler öncesinden yemek menüsüne kadar hiçir ayrıntıyı gözden kaçırmadan her şeyi planlayabilmelsidir. Üstelik bunları yaparken erkeğin görüşüne de pek gerek duymaz. El elden üstündür beyler, kabul edelim ve kadınların bizim için tüm önemli günleri başarılı bir şekilde planlamasına izin verelim, sonuçta, böyle zamanlarda ne istediklerini en iyi onlar bilirler…

7.Çok daha az stres

Red Heartİlişkinin kontrolünü bir kere kadına bıraktıktan sonra erkek üzerindeki baskı da hissedilir şekilde azalacaktır. Erkeğe düşen tek görev karşı tarafı nasıl mutlu edeceğini düşünmektir. Kadınsa ilişkinin sağlıkı bir şekilde ilerlemesini ve düzenin bozulmadan devam etmesini mükemmel bir şekilde sağlayacaktır.

İşte gördünüz beyler, halı saha maçlarına ve ofisteki yaşantınıza karışmıyoruz ama bırakın ilişki de borunuz ötmesin. Emin olun ki sevgiliniz kontrolü ele alınca size tek düşen ona teşekkür etmek ve arada bir de çiçek almak olacak. Hayatınızın en güzel ilişkisini yaşamak için daha fazla beklemeyin ve sevgilinize tüm yetkilerinizi devredin.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol