İlk Buluşma Mekanları

 

Onunla ilk buluşmanızda dış görünüşünüz, tavrınız, aranızdaki sohbet kadar, ilk buluşmanızın mekanı da önemli. Mekan seçimi konusunda buluşacağınız kişi ile ortak bir karar vermeniz muhtemel. Peki, buluşma mekanı sizin organizasyonunuza kaldığı durumda ne yapmalısınız?

1. Bildiğim Mekandan Vazgeçmem Diyenlere

İlk buluşmanın ne kadar heyecan dolu olacağı malum, bu heyecanı daha da artırmamak için, önceden bilmediğiniz bir mekanı tercih etmemenizi öneriyoruz. Ortamından, menüsünden ve ilk buluşmaya uygunluğundan emin olduğunuz bir mekanı tercih etmeniz avantajınıza olacak.

2. Tercihine Göre Karar Vermek İsteyenlere

Yemek ya da sadece bir şeyler içmek konusunda da bir karar vermeniz ve tercihinizi buna göre yapmanızda fayda var. Eğer sadece bir şeyler içmek için buluşacaksınız, şık bir kafe güzel bir seçim olur. Ancak, yemeğe çıkmak üzerine karar verdiyseniz bir restoranda rezervasyon yaptırmanız nazik bir hareket olacaktır.

3. Alternatif Mekan Arayanlara

İlk buluşmanızda bir sanat galerisi gezmek, konsere gitmek ya da eğlenceli bir etkinliğe katılmak da çok güzel olabilir. Örneğin, sahilde yürürken doya doya sohbet edebilir, bir çay bahçesinde oturabilir ve yorulunca banklarda dinlenebilirsiniz.
İkinizin de sevdiği bir ressamın eserlerini birlikte görmeye gitmek size birbirinizin bu sanatsal yönünü tanıma fırsatı verir, konuşacak derin bir konunuz olur.

Birlikte gitmeyi düşündüğünüz konser elbette ikinizin de beğendiği bir sanatçı ya da gruba ait olmalı. Güzel bir müzik dinlemek, zaman zaman şarkılara eşlik etmek, şarkılar hakkında konuşmak ve gülümsemek ilk buluşma için çok güzel olmaz mı?

4.Sportif Mekan Olsun Diyenlere

Bunların yanı sıra, ikiniz de yürüyüşlerken keyif alıyorsanız ilk buluşmanızda yürüyüşe katılabilirsiniz ya da tenisten hoşlanıyorsanız bir maç izleyebilir belki de maç yapabilirsiniz, dans ikiniz için de vazgeçilmez ise, müziğe kulak verip dans edebilirsiniz. Hatta ikiniz de futbolseverseniz, birlikte maç izlemesi de unutulmaz bir ilk buluşma olabilir : )

Dikkat! İlk buluşma, birbirinizi tanımanız ve paylaşımda bulunmanız için bir araya geldiğiniz ilk an, ona evinizde yemek pişirmeyi ya da bungee jumping gibi yeni bir etkinlik denemeyi gelecek buluşmalara bırakın.

İlk buluşmada nereye gidilir? Sorusuna modası hiç geçmeyecek bir öneri vererek yazımızı noktalıyoruz: Pastanede muhallebi yemek! : )

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol