İlk Buluşmada Sizden Hoşlanmadığının Belirtileri

South Park sessizliği!

İlk buluşmalar hepimiz için heyecan verici olduğu kadar endişe verici de olmuştur. Beğenecek miyiz, ikinci buluşmaya ilerleyebilecek miyiz, yoksa bu aşk da diğerleri gibi yalan mı olacak?

Malum artık dünyamız, sosyal medya dünyası. Ruh eşimizi artık sokakta, barda bulmakla uğraşmıyoruz. Misler gibi Siberalemimiz var! Giriyoruz içeriye, fırından pide sipariş edercesine aradığımız özellikleri girip hayatımızın aşkını bulabiliyoruz. Adamlar bize kolaylık yapmış resmen… Yapmışlar yapmasına da… Kader acaba ağlarını örer mi?

Siteden eşimizi bulma kısmı tamam. Şimdi o en civcivli kısma geçtik, yazışıyoruz. En sevdiğim aşamadır, adamların hepsi birer Orhan Pamuk’a, kadınların hepsi adeta Elif Şafak’a dönüşür. İnci gibi Türkçe ile –de –da’lar yerli yerinde…

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

İkinci aşama, buluşma kısmı gelince işin rengi değişiyor mu, şimdi onu göreceğiz. İlk buluşmada karşımızdaki insanın bizden hoşlanmadığını nasıl anlarız!

Dinliyor mu, emin değilim…

Anlattığınız konu hakkında yorum yapmıyorsa!
Bunun iki işareti vardır. Konu ve dolayısıyla siz, karşınızdaki insanın ilgisini çekmemişsinizdir. Ya da karşınızdaki insanın konu hakkında zerre fikri yoktur! Yapmanız gereken çok basit, artık konu başlıklarını siz belirlemeyin. Bırakın kendi konu başlıklarını kendisi anlatsın!

Sürekli eski sevgilisinden bahsediyorsa!
Bunun tek bir açıklaması vardır. Karşınızdaki su katılmamış, sek bir kalas, odun falan olabilir. Ben size asla kibar olun demeyeceğim! Ya bırakın, ne kibar olacaksınız. Siz de eski sevgilinizden bahsedin. Hatta abartın eski sevgilinizi!

Gözü sürekli susmak bilmeyen telefonundaysa!
Sürekli telefonu ile uğraşıyor, sosyal medyadan kafasını kaldırmıyorsa, ilgi alanının çoktan dışına çıkmışsınız demektir! Yapmanız gereken iki şey var; ya telefonunuza gömülün ya da sosyal medya bağımlılığını küçümseyen konuşmalar yapın. Bırakın o utansın!

Eğleniyor muyuz gençler?

Yemek bittikten sonraki kısım kısa sürdüyse!
Yemek bittikten sonra içkilere devam etmek yerine zart diye hesabı istemişse ve o gün milli takımın maçı yoksa, sizde umduğunu bulamamış olması mümkün. Bırakın milli takımda aradığını bulsun!

Hesabı ödemeyi teklif ettiğinizde itiraz etmiyorsa!
Başıma iki kez geldi. Ödemek sorun değil, yani biz de kazanıyoruz, biz de öderiz ama işte insan biraz centilmenlik görmek istiyor. Ya sizden hoşlanmamıştır ya da parası çok yoktur. Yani bu durum biraz da buluşmanın akışına bağlı. Umutsuzluğa düşmeyin!

Yemek sonrası mesaj!
Yemek sonrasında evlere dağıldığınızda size bir mesaj atmıyorsa… Yere batsın lahmacun!

Zodyaklı

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol