iTunes Yenilemesini Nasıl Kapatabilirim?

iTunes üzerinden edindiğiniz bir üyeliğiniz varsa ve yenilemesini “Açık” durumda tutuyorsanız, siz yenilemeyi “Kapalı” duruma getirene kadar üyeliğiniz yenilenecektir.
Bu durum şu anlama gelir; bir üyeliğinizden/aboneliğinizden ayrılsanız bile, yenilemenizi kapatmazsanız, hesabınızdan ödeme alınmaya devam eder. Bu Apple tarafından, kişilerin üyeliklerinin kesintiye uğramaması için uygulanan bir uygulamadır. Diğer hizmet sunan şirketlerin doğrudan sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bir dergi veya hizmet servisi aboneliğiniz, müzik ya da eğlence servisi üyeliğiniz varsa bu duruma tabii olursunuz.

iTunes üzerinden yenilemenizi kapatmak ise, gayet kolay ve hızlı bir işlemdir. iTunes yenilemenizi kapatmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıda gösterilmiştir.

iOS işletim sistemli cihazınızdan,
1) Ayarlar > iTunes ve App Store’a gidin.

2) Ekranın üst kısmında Apple Kimliğinize dokunun.

3) Abonelikler’e dokunun.

 

 

 

 

 

 

 

4) Abonelikler’i seçin.

5) Yönetmek, değiştirmek istediğiniz aboneliği seçin.

6) Devam etmek istemediğiniz aboneliği seçip “Aboneliği İptal Et”e dokunarak aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. İptal ederseniz aboneliğiniz geçerli fatura döneminin sonunda durur.

Devam eden bir üyeliğinizi veya aboneliğinizi, mevcut fatura döneminiz sona ermeden en az 24 saat önce iptal etmezseniz üyeliğiniz ya da aboneliğiniz devam eder, dolayısıyla fatura döneminiz sona erdiğinde yeniden fatura kesilmesine neden olur.
iTunes yenilemesi hakkında, Apple’ın resmi bilgilendirmesine buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol