Kadınlara Özel 9 İlk Buluşma Tüyosu

kadınlar için ilk buluşma ipuçları - siberalemİlk buluşma, kadın-erkek, her iki taraf için de stresli bir süreç. Ancak, şu bir gerçek ki özellikle kadınlar bu süreci biraz daha stresli ve gergin geçiriyor! Biraz rahat olmanız gerek, hanımlar! Peki nasıl mı? İşte ipuçlarımız:

1- Kendinize özen gösterin: Görsellik her şey değil ama tabii ki önemli. Bu nedenle kendinize özen gösterin. Aşırı dekolteden, aşırı maktaj ve abartılı saç modellerinden uzak durun. Hafif bir makyaj ve içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz bir elbiseyle, ilk buluşmanıza hazırsınız!

2- Rahat olun:  Nasıl davranmalıyım? Ne yaparsam kendimi daha zeki gösteririm? Nasıl oturmalıyım? gibi yersiz sorularla kendinizi sıkmayın. Her şeyi akışına bırakın ve rahatlayın!

3- Saygı gösterin: İlk buluşmada onun seçtiği mekanı beğenmeseniz bile bunu açık sözle dile getirmeniz hoş olmaz. Seçimine ilk aşamada saygı gösterin. Unutmayın o da en az sizin kadar gergin. Bırakın şu önyargılarınızı kenara!

4- Mola zamanı: Sosyal medya olsun, arkadaşları ile mesajlaşmak olsun kadınlar telefonlarıyla fazla haşır neşir. Ancak ilk buluşmanızda telefonunuzla ilişkinize bir süre ara verin, ne de olsa bu ilk buluşma.

5- Gizemli olun: Hayatınız hakkında nelerden bahsedeceğinizi belirleyin. Hayatınızın her ayrıntısını vermek, en büyük ilk buluşma hatanız olur. Gizemli görünmek, onu size daha çok yaklaştıracak!

6- Saçmalasanız da samimi olun: Heyecanlı olmanız çok normal, hele birde ondan hoşlandıysanız! Bu nedenle ağzınızdan saçma sözler çıkabilir. Bu gibi bir durumda “ sanırım çok heyecanlıyım, bu nedenle beni mazur gör” diyerek samimi olun.

7- Fazla içmeyin: Bir kadeh şarabın tadı size çok güzel gelebilir. Ama bu sınır 1 kadehten öteye geçmemeli. Eminim ilk buluşmada kör kütük sarhoş olmak istemezsiniz!

8- Hesap konusunda diretmeyin: Hayat müşterek ama ilk buluşmada hesabı ödemek konusunda diretmeyin. Burada biraz erkeklere centilmenlik şansını vermek gerek!

9- Sınırları belirleyin: Geldik gecenin sonuna! Eğer ondan hoşlandıysanız o zaman kibar bir “iyi geceler” sözünün yanında, elini sıkmaktan ya da yanağından hafifçe öpmekten çekinmeyin! Bu şekilde hem sınırlarınızı görecek, hem de ondan hoşlandığınızı anlamış olacak!

Gördüğünüz gibi gergin olmanıza gerek yok. Ufak ipuçlarıyla ilk buluşmanızı mükemmele dönüştürmek sizin elinizde!

Baylar, sizin için hazırladığımız ilk buluşma tüyoları yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Bol şanslar!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol