Kadınları Etkilemek Deyince…

Konu ilişkiler olunca her kafadan bir ses çıkıyor. İlişkiler konusunda 7 yaşındaki yeğeniniz de, 80 yaşındaki anneanneniz de milyonlarca fikre sahip. Belki 7 yaşındaki yeğen ve 80 yaşındaki anneanneyi dinlemek pek çok diğer öneriden çok daha mantıklı olur. Bunu öğrenmek için deneyin ve görün deyip esas konumuza gidiyoruz. Kadınları etkileme sanatı için uygulanmış ve işe yaramış çözümler!

 

Öncelikle kadınların her zaman sevdiği ve etkilendiği erkek özelliklerini sıralayalım, sonra da bunun üzerine asıl inşaatı çıkalım.

 1. Özgüvenli ve kendinden emin bir erkek her zaman kadınların gözünde geçer not alır.
 2. Başarılı bir erkek dikkat çeker. Başarı derken de herkes mühendis, doktor, avukat olsun demiyoruz. Sakın yanlış anlamayın. Ne iş yaparsanız yapın, iyi olun. Başarı, insanın imajını parlatan en önemli detaydır. Ne demişler, “İyi meslek yoktur, mesleğini iyi yapan insan vardır.”
 3. Sağlıklı ve temiz olmaya özen gösterin. Tabii ki grip olmayın, kalıtsal rahatsızlığınız varsa sokağa çıkmayın demek haddimize bile değil. Diyeceğimiz şu ki, saçınıza başınıza, fiziksel temizliğine, kokularınıza ve tırnaklarınıza karşı hassas olun. Kendinize iyi bakın ve kadınlar da size iyi baksın…
 4. Dünyadan haberiniz olsun. Sadece futbol gündemini takip edip, iddia oynayan bir erkekle, gazetelerin ekonomi, yaşam ve edebiyat sayfalarını okuyan kadın yan yana her zaman yürüyemiyor.
 5. Dürüst olun. Bunu hep söylüyoruz ama hala söylüyoruz işte. Mesaj yerine ulaşmıyor diye üzülüyoruz. Artık alın mesajı. Bir kadına yalan söylemek, ilişkinizde yapabileceğiniz en kötü hata. Hata mı, düpedüz yanlış…

İşte bunlar temel maddelerdi. Şimdi gelin bu temelin üzerine karşı konulamaz bir erkek inşa etmek için konuşalım.

Kadınları etkileme sanatı ve küçük ip uçları;

 • İltifat edin. İsmini, saçlarını, konuşma şeklini ya da ona özgü bir davranışı varsa onu övün. Tabii burada hassas bir nokta var, bunların hepsini bir seferde yapıp doz aşımı yaratmayın.
 • Nazik davranın. Onunla dışarı çıkmak için bir mekanda rezervasyon yapın, güzel bir akşama başlamak için elinizde de bir demet çiçek olsun.
 • Kazancınızdan, işinizin detaylarından, arabanızın modelinden konuşmayın. İnşaat mühendisi bir arkadaştan bizzat öğrendiğim saçmalıkları bilseniz, neden o ilişkinin devam etmediğini anlardınız.
 • Hediye konusu… Bir kadını etkilemek için, ona yakışacak bir aksesuar ya da seveceği başka bir hediye almanızdan doğal bir şey yok. Ama lütfen o hediyenin kendini iyi ifade eden, güçlü bir şeyler olmasına dikkat edin. Arkeolojiyle ilgilenmeyen bir kadına, mühim bir kazıdan çıkmış nadide bir eser hediye etmeniz, onun gözünde “bu taşı neden hediye etti bana” imajı yaratabilir. Gidin güzel bir kolye, saat, ipod alın ya da ellerinizde güzel bir şeyler yapın ama onun için bir anlam ifade etmeyen bir şey almayın.
 • Ofisine nazik bir hediye gönderin. Mesela çikolatayı seviyorum diyorsa, çikolata kaplı çilekler gönderebilirsiniz… Çiçekleri seviyorsa güzel bir buket hazırlatın. Bunlar ufak ama çok etkili hamlelerdir.
 • Her insan yapıp ettiklerinin değer görmesini ister. Bir kadın sizin için yemek yapıyorsa, size hediye alıyorsa, sizi düşünüyorsa teşekkürlerinizi sunmayı sakın unutmayın.
 • Bir kadını etkilemek için, onu hayatınıza dahil ettiğinizi göstermekten çekinmeyin. Mesela, aileniz ve arkadaşlarınızla tanıştırın. İlk buluşmadan değil tabii ama, ilk aylarda arkadaşlarınız, sonrasında da gidişata göre ailenizle tanıştırın.

Herkes sevmek ve sevilmek ister ama en önemlisi herkes sevilmek ve sevildiğini bilmek ister. Bunu unutmayın ve bir kadını etkilemek için bu önerilerimize dikkat edin.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol