Kapımızdaki Düşman: Karşı Cins

 

Aramızda Kalsın!
Aramızda Kalsın!

Erkekler Mars’tan, kadınlar Venüs’ten geldi!

Erkek ve kadın birbirinden farklı iki cins. Biri gerçekten Venüs’ten geldi, güzel, çekici ve zeki. Diğeri ise Mars’tan, savaşçı, güçlü ve çekici. Bizi birbirimizden iten özelliklerimizin, aslında birbirimize çektiği de bir gerçek! Peki bu kadar farklıyız diye birbirimize düşman mı olacağız? Yoksa düşmanımızı iyi tanıyarak, sinsice isteklerimizi mi yaptıracağız? Hadi gelin, düşmanımızın özelliklerine bakalım!

Erkekler az konuşur, kadınlar susmak bilmez!
Bu artık bilinen bir gerçek. Beyler konuşmayı çok sevmiyor, kadınlar ise susmaktan nefret ediyor. Beynimizin kimyasıyla mı alakalı, yoksa erkeklerin aynı anda iki işi yapabilme becerilerinin olmamasıyla mı bilinmez. Hem zaten boş verin, biz de bilim insanı değiliz, mutluluğu arayan kadınlarız! Daha mutlu olmak istiyorsak, erkeklerin konuşmayı çok sevmediklerini kabul etmeliyiz. Konuşmak istiyorsak, kadın arkadaşlarımıza gitmeli ya da adamın ilgi alanlarıyla ilgili yönlendirmeler yapmalıyız. Erkekler kendilerine akıl danışılmasından hoşlanan varlıklar. Kendilerine bir şey sorulduğunda, çözüm bulmak için gayret sarf ederler. İsterseniz kendi evinizde de deneyebilirsiniz.

siberalemSihirli cümle: Bunu bilsen bilsen sen bilirsin aşkım
Bunu söylediğinizde artık sizinle sabaha kadar konuşabilecek bir partnere sahip olacaksınız. Ama unutmayın, bu kesinlikle aramızda kalıyor!

Savaşta yorgun düşen savaşçı!
Erkeklerle kavga etmek, tartışmak gerçekten sinir bozucu bir şey. Adamların gizli bir silahı var, susmak…

Siz cayır cayır bağırırken susup aval aval suratınıza bakan bir adam gördüğünüzde asla unutmayın, partneriniz gizli silahını size doğru çevirmiş ve birazdan sizi çılgına çevirerek sersemletmeye çalışacak. Sonra da altın vuruş gelecek: Bunu sakinleşince konuşalım.

Neyse ki uzmanlar, camı çerçeveyi aşağı indirmenin kimseye bir faydası olmadığını söyledi.

kadin-erkekHah! Ama bizlerin de eli armut toplayacak değil. Unutmayın, sizin de böyle zamanlarda çok güçlü bir silahınız var: Gözyaşı! Bu konuyu başka zaman konuşmak isteyen partnerinizi, ağlayarak etkisiz hale getirebilirsiniz. Böylelikle bi’takım şeylerin yolunda olmadığını anlayacak ve istediğiniz kıvama gelecektir. Sonrasındaysa bu kez altın vuruş yapma sırası sizde: Peki sen nasıl istersen! Sonra nasılsa, siz ne derseniz o olacaktır.

Evet… Evet bütün bunlar kesinlikle aramızda kalıyor. Haftaya aramızda kalacak yeni konu başlıkları ile görüşmek üzere…

Zodyaklı

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol