Leonard Cohen’den Bizlere Kalan Şarkılar

Leonard Cohen’in aramızdan ayrıldığınızı duyduğumuzdan beri şarkılarılarını bir kez daha dinlemeye verdik kendimizi… Çok büyük bir söz yazarı ve besteciydi. Pek çoğumuzun hayatında kritik kavşaklarda şarkıları bizi teselli etti. 21 Eylül 1934’te doğan ve bugün, 11 Kasım 2016’ta aramızdan ayrılan Leonard Cohen’in şarkılarından ufak bir derleme yapmak istedik.

Hallelujah
Karşınıza onlarca defa çıkmıştır bu şarkı. Ne de olsa dünyanın en çok dinlenen ve bilinen şarkılarından. Farklı sanatçılar tarafından onlarca kez yeniden yorumlanmış olan bu şarkı, Leonard Cohen’in imzası gibidir.

Everybody Knows
Hayatın, kaderin, şansın ve kısmetin şarkısı desek, teşbihte de hata olmayacağı için uygun düşer diyoruz. Şarkının sözlerini bırakın, melodisi bile sizi sürükleyecek.

Dance Me to the End of Love
Aşk biter, dans bitmez! Dans etmek, müziğin kardeşiyse o zaman bitişler ve başlangıçlarda dans edin! Ve sonra süreçlerde de… Sizi bu şarkı eşliğinde harika bir dansa imza atap Al Pacino video klibi ile baş başa bırakalım.

I’m Your Man
Aşka damga vuracak şarkılardan birisi de bu. Bu şarkıyı alın, aşkınızın üzerine biraz serpiştirin ve sonsuzluk mührü ile mühürleyin… Eşsiz sözler ve besteye en güzel eşlikçi aşk…

Take This Waltz
Bir filme de adını vermiş harika bir vals! Şarkıyı dinlerken içinizden bir şeylerin dansa başladığını görecekseniz. Masalsı ve muhteşem!

Leonard Cohen’in en bililnen ve sevilen şarkılarını bir araya getirmeye çalıştık. O birbirinden eşsiz onlarca şarkısı arasından sadece 5 tanesi mi diyeceksiniz… Devamını bulmayı size bırakıyoruz…

Aşkla kalın

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol