Modern Hayat Deneyimleri: Düğünler

Bölüm 1: Düğün!

Yalnızlık gerçekten zor bir durum. Aslında yalnız kalmak istemek kendi tercihiniz olabilir. Yalnızlık bazen güzel bir aşktan daha çok keyfimizi yerine getirir, bazen de hüzünlü bir sonbaharın verdiği hissi yaşatır. Ama asıl kötüsü, kalabalık davetlere yalnız gitmek ve elini kolunu nereye koyacağını bilememek! Peki bir düğünde yalnız biri olarak nasıl hayatta kalınır? Beni takip edin!

Çiftlerden kaçmayın!

Tahminimce her yalnız gibi, siz de düğünlerde çiftlerin olduğu masaları görmezden gelerek, yalnızların ya da yaşlıların olduğu masaları tercih etmeye çalışıyorsunuz. Sanılanın aksine çiftlerle iletişim kurmak, sizi potansiyel bir ilişkiye daha çok yakınlaştıracaktır. Yalnız bir insanın, bir başka yalnız insana faydası dokunmaz! Fakat düğünde yanına yaklaştığınız o tatlı çiftin, tıpkı sizin gibi yalnız arkadaşları olacaktır. Ve çiftler kendi ilişkilerinden sıkıldıktan sonra muhakkak başkalarının yuvalarını yapmaya kendilerini adarlar!

Sürü lideri

Sizin gibi takılan yalnızları gözünüze kestirdiniz, muhakkak tenha bir noktada etrafı kesiyorlardır. Yalnızlık psikolojisi ile kendilerini dans pistine atmaktan çekinmektedirler. Sürünün lideri olmaya hazır mısınız? Birkaç yalnız arkadaşınızı kolundan çekiştirerek, gruplar halinde pisti büyüleyin. Böylelikle kimsenin gözüne batmamış olacaksınız!

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Yaşlı radarı!

Mümkün olduğunca akrabalardan uzak durun! Akrabalar moral motivasyon bozmak için size sürekli, yeni biriyle tanışıp tanışmadığınızı soracaktır. Bu sorgu sual karşısında kendinizi daha da yalnız hissedebilirsiniz. Bu yüzden yaşlılarla göz göze gelmekten mümkün olduğunca kaçınmalısınız!

Acil durumda camı kırınız!

Bir yalnızın üyesi olduğu internet grupları muhakkak olmalı! Komik paylaşımların ya da edebi konuların tartışıldığı bir gruba üye olun! Bu şimdilik bir anlam ifade etmese de, böyle zor zamanlarda imdadınıza koşacaktır. Düğünde sadece kendinizin yalnız olduğunu anladınız ve etrafta kimse size bakmıyor olsa bile, herkesin size bakıp acıdığını düşünmeye başladınız. Öncelikle iyi haber, kimse size bakmıyor ama kötü haber, bu durum kimsenin umurunda değil. Böyle gruplar sayesinde telefonunuzla istediğiniz kadar vakit geçirebilir ve kendi güvenli alanınızı yaratabilirsiniz!

Son söz!

Sosyalleşmekten asla çekinmeyin, kendi kabuğunuza çekilmeyin, kendinize acımayın ve eğlenmeye bakın. Kendi durumunuzla dalga geçebildiğiniz sürece inanın asla yalnız kalmayacak, hatta o düğünden mis gibi bir kısmet bulup ayrılacaksınız. Hadi şimdi, oturmaya gelmedik!

Zodyaklı

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol