Mutlu Bir İlişkide Kaçınılması Gereken 4 Madde!

Young couple loving vacation

Bazen ilişkiler çıkmaza girer ve ne yaparsanız yapın, bir türlü ilk günkü heyecanına asla geri dönemezler. Önemli olan ilişkide arada sırada yaşanan sorunlar değil, ilişkiyi bu tür çıkmazlara sokmamaktır. İşte ilişkinizi korumanız için bir kaç tavsiye:

Karşınızdakini sürekli yargılamamak

İyi bir ilişkinin temeli, yargılamaya değil anlayışa dayanır. Sürekli olarak karşınızdakini yargılayıp, onu istediğiniz kişiye dönüştürmeye çalışırsanız, bir süre sonra onu kaybetmeye başlarsınız. İnsanları sizin istediğiniz gibi oldukları için değil, kendileri oldukları için sevmeyi bilmek gerekir.

Kontrol

Belli dönemlerde ilişkinin götürücü gücünün taraflardan biri olmasında bir sakınca yok. Bazen, ilişki bunu gerektirebilir. Fakat ilişkiyi sürekli olarak kontrol eden taraf olmak her iki taraf için de yorucu hale gelmeye başlar. Hatta bir süre sonra taraflardan birinin isyan etmesine neden olur. İlişkide önemli olan gücü elinde tutmak değil, uyumlu hareket edebilmektir.

Ketum olmamak

Aman sorun çıkmasın diye içinize attıklarınız, bir gün en akıl almaz ve sudan bir sebep yüzünden gün yüzüne çıkar. İnsanın kırgınlıkları biriktikçe, içindeki öfke de zamanla kabarmaya başlar. Karşınızdakini kırmamak için içinize attıklarınız, gün gelir ilişkiyi parçalayan şeylere dönüşür. İlişkinin aynı zamanda sınır çizebilmek ve çizilmiş olan sınırlara saygı duyabilmek olduğunu unutmayın.

Yalan

Bu listedeki en zararlı ve en tehlikeli konumuz bu. Bir ilişkinin içine yalan sızmaya başladığında, o ilişki giderek değersizleşmeye de başlar. Samimiyet, ilişkinin çıkmaza girmesini önleyecek en önemli kurallardan biridir.

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol