Mutlu Et Kendini!

mutlubirkadinBirini sevebilmeniz için, önce kendinizi sevmemiz gerekir. Peki ya nasıl mı? Gelin ufak tüyolarımıza göz atalım:

Suratsızları şutlayın!
Olumsuz düşünen insanları hayatnızdan çıkarın. Sürekli suratı asık, sürekli size trip atan, her şeyden alınan insanların size faydası olamaz.

Sev kendini!
Etrafı hallettik, gelelim aynada kendimizle baş başa kalmaya! Kendinizle ilgili şikayetleri kesin, ayrıcalıklarınızı keşfedin. Kendinizi sevmeye başlayın.

Kadir kıymet bil!
Kendinize acımaktan vazgeçin! Neden istediğim gibi bir işim yok, neden arabam yok, neden sevgilim yok, neden neden neden… Hepsi gereksiz. Elinizde olanı değerlendirmeye ne dersiniz?

Kendinle baş başa
Tamam, her zaman mutluluk kelebeği olamazsınız. Yeri gelecek canınız da sıkılacak, moraliniz de bozuk olacak. Ama oturup karalar bağlamayın, moralinizi yükseltecek girişimlerde bulunun! Mesela yürüyüş yapın, müzik dinleyin, sinemaya gidin…

Şımart kendini!
Alışverişe çıkın, makyaj yapın, kendinize hediyeler alın. Şımarmak sizin de hoşunuza gidecek!

Hayallerini Yönet!
Dışımızı halletik, biraz da iç dünyamıza yönelelim: İlk önce hayallere dalalım! Fazla uçmadan, ulaşılabilir hayaller kurun. Mesela tatil planı. Bunu gerçekleştirmek için çalışın ve gerçekleştirin!

Siz bu maddeleri istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz. Yeter ki mutlu olmak ve kendinizi sevmek isteyin, gerisi zaten gelir. Bu hayatta en önemli şey sizsiniz, unutmayın!

Simge Ö.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol