Mutsuz İlişkilere Son!

cift

Eskiler hep bozulanları tamir ederdi, oysa bu günün gençleri bozulanı atıp, yenisini almayı tercih ediyor. Bu, günün dünyası için çok önemli bir saptama aslında. Bu tavrımız, ilişkilerimize de yansıyor. İşler biraz sarpa sarınca, hemen ayrılık noktasına gelebiliyoruz. Sağlam bir ilişki ancak çok uzun emekler sonucunda kurulabilir, bunu unutmayın. Fakat, hali hazırdaki ilişkinizde iyi gitmeyen birşeyler varsa ve düzelme umudu da gözükmüyorsa, ömrünüzü mutsuz bir ilişki ile harcamayın.

Çünkü, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın da söylediği gibi: “Geçen zaman değil ömrümüzdür.”

Mutsuz ilişkinizden kurtulup yepyeni ve özgür bir hayata adım atmak istiyorsunuz, ama nasıl?

1) Evet, artık teknoloji çağındayız. Ama yine de bazı şeylerin hala yüz yüze yapılması gerekiyor. Tüm cesaretinizi toplayın ve onun karşısına çıkın. Yaşadığınız sorunları net ve dürüstçe konuşun. Hayatın bu şekilde devam edemeyeceğini anlamasını sağlayın.

2) Elbette sizin de hatalarınız vardır, bunları kabul edin ve yaşadığınız tüm sorunlar için     başkalarını suçlamayın. Bir ilişki, kişiler birbirini suçladığında değil, anladığında gelişir ve güzelleşir. Anlaşamamanıza neden olan gerekçeleri anlatın.

3) Tek taraflı bir ayrılık her iki kişi için de zor olacaktır. Klişe sözlerden uzak durun ve kalbinizden geçenleri söyleyin. Dürüst olmak işinizi hem konuşurken hem de konuşmadan sonra  kolaylaştıracaktır.

4) Tek konuşan siz olmayın, mutlaka karşınızdakini dinleyin.

5) Duygularınızı kontrol etmeye çalışın. Bağırıp çağırmak, ağlamak ve kırıcı sözler sarf etmek zaten zor olan bu süreci daha da zorlaştıracaktır.

6) Ayrılık sonrası arkadaş kalıp kalmak istemediğinizi tüm yönleri ile iyice düşünün. Öylesine söyleyeceğiniz sözler, karşınızdaki kişiyi boş yere umutlandırabilir ve kalbinin daha çok kırılmasına sebep olabilir.

7) Verdiğiniz kararların arkasında durun. Fikirleriniz ve kararlarınız sürekli değişirse karşınızdaki kişinin de kafasını karışacak ve bu durum ayrılık sürecinin uzamasına sebep olacaktır. Sürekli ayrılıp ayrılıp yeniden başlanan bir ilişki uzun vadede sizi daha da mutsuz edecektir.

8) Başkalarının fikirlerini almak bazen hayatı daha da kolaylaştırır. Siberalem’de tanışacağınız kişilere, özellikle karşı cinsten olanlara, çok detaya ve özel şeylere girmeden yaşadığınız sorunu anlatabilir ve onların fikirlerini alabilirsiniz. Arkadaşlık tam da bu günler içindir.

Mutlu bir hayat dileğiyle!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol