Romantik Tatile Hazır mısınız?

Hazır bayram geride kalmışken, tatil bölgelerindeki o çılgın kalabalık yerini sakinliğe bırakmışken, nazlı yâri de alıp tatile gitmeye var mısınız? Şimdi her bütçeye uygun bir tatil rotası çıkarıyorum size, seçin beğenin ve listenize ekleyin!

Yerli malı, yurdun malı herkes onu kullanmalı!

Palamutbükü...
Palamutbükü…

Eğer siz de benim gibi sakin yerleri, salaş kumsallarda güneşlenmeyi, gece kayan yıldız avına çıkmayı seven biriyseniz, rotanızı Dalaman Havaalanı’na çevirebilirsiniz. Datça’ya doğru yapacağımız bu yolculukta, Datça’nın merkezinden de uzaklaşıp Palamutbükü’ne doğru ilerleyeceğiz. Bu bölgede henüz beş yıldızlı oteller bulunmamakta, aradığınız açık büfeye abanıp, göbeği şişirmekse kesinlikle size göre bir yer değil. Butik otellerin o kadar da ucuz olduğunu söyleyemeyeceğim ama iki-üç günlük bir tatil yapmayı planlıyorsanız gerçekten değecektir. Datça, Dalaman Havalimanı’ndan oldukça uzak bir mesafede olduğu için araba kiralamanızı tavsiye ediyorum. Hem böylelikle yalnızca Palamutbükü’nün eşsiz güzelliği ile yetinmekle kalmaz, Hayıtbükü, Kızılbük’ü de görme olanağınız olur. Bu harika yerden beklentiniz sessiz, sakin ve doğa ile içe olmak olacaktır… Huzur ve aşk arayanlar için doğru bölge kesinlikle Palamutbükü!

Beni buralar kesmez, yurtdışına uçmam lazım!

Amalfi
Amalfi

Ah İtalya ne kadar güzel bir yerdir! Kuzey Avrupa’nın o puslu görüntüsünden yorulanlar için adeta bir taze kan niteliğindedir. Roma için aşıklar şehri diyorlar ama bence sadece tarihi anlamda muazzam birikime sahip bir yer. Sizin aradığınız romantik bir gezi ise kesinlike Roma’da bir gün kalıp gezilecek görülecek yerleri tamamlayıp hemen rotanızı kıyılara çevirmelisiniz. Sizlere Amalfi‘yi önerebilirim, küçük bir balıkçı kasabası gibi o şirin italya evlerinin, temiz havanın ve gerçekten lezzetli yemekleri tadabilirsiniz. Sezonda oldukça pahalı olabilir ama sezon dışında giderseniz fiyatları ülkemizden bile daha uygun olduğunu göreceksiniz. Konaklama konusunda çok bir beklentiniz olmasın, yine butik oteller, küçük pansiyonlar gayet temiz ve sevimli… Yine araba kiralama olanağınız varsa olduğu gibi kıyıları dolaşabilir, Sorrento, Positano’nun da güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Enteresan yolları ve çevresindeki çıldırtan limon bahçelerine hayran kalacaksınız. Limoncellonuzu sakince yudumlarken, sevgilinize bir kez daha aşık olmanız garanti.

İstanbul Merkez, Kafasına Göre Herkes!

Polonezköy'den Polina...
Polonezköy’den Polina…

Ahhh para… olmayınca olmuyor değil mi? Ya da paran olunca zamanın olmuyor… İşte bu acımasızlık ama hiç üzülmeye gerek yok şehrin içerisinde de küçük kaçamaklar yapacağınız yerler mevcut. Adalar şimdi turist kaynıyordur hızla oraları es geçersek, günübirlik bir şekilde Polonezköy‘e yolumuzu çevirebiliriz. Orman yürüyüşü, tatlı minik meyhaneler ve elbetteki sabah kahvaltınız için eşsiz bir mekan olan Polina… Romantizm bazen mekan dinlemez, siz yârinizi alın her yer romantizme dönüşür zaten. En azından güzel bir kahvaltı yapmış olursunuz. Polina’ya gittiğinizde kahvaltıyla yetinmeyin, puf böreğine abanın. Dünya tatlısı bir sahibi var Polina’nın, sahibinin eşinin yaptığı eşsiz Polina Pastaları’nı tatmadan dönmemenizi tavsiye ediyorum!

Zodyaklı

Üye olmadan önce
Siberalem’i keşfe çık

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol