Sevgili Bulmak Deyince…

Çevrenizdekilerin size sürekli yaptığı sevgili bul baskısından sıkılmadınız mı? Yılların klişe deyimiyle lafa girelim: “Bu kadar insan yalnızsa, bu kadar insan neden yalnız?” İnanın bu soruyu binlerce bilim insanı araştırdı ve buldukları cevaplar bir araya geldiğinde size sevgili bulmaları biraz zor gibi görünüyor.

Gelin aşk meşk, sevgili, kız/erkek arkadaş ararken bilimi biraz kenara bırakalım ve hayatımızın gerçeklerine bakalım ve “sen de artık bir sevgili bul ” diyenleri susturabilmek için bir adım atalım:


Biriyle tanışırken ne yaparsınız?
Diyelim ki Siberalem’e üyesiniz ve sevgilinizi bulmak için burada olduğunuzdan da arama yapıyor, insanlarla mesajlaşıyorunuz. Peki mesajlarınızda nelerden bahsediyorsunuz? Biriyle tanışmak için mesaj atarken, biraz kendinizden bahsedin, daha çok onu dinleyin. Bırakın kendisini anlatsın size, anlatan insan size yakınlaşır, bunu da buraya yazıyoruz.

Nasıl birini arıyorsunuz?
Şimdi biraz gerçekleri konuşma zamanı. Nasıl bir sevgili arıyorsunuz? Hayali bir karakter mi yoksa sizinle denk hayatı olan birisi mi? Önce Siberalem profilinizi sizi en doğru ifade edecek şekilde doldurun ve sonra da sizin gerçeklerinize göre birini arayın. Örneğin, sizinle aynı şehirde yaşamayan birisi ile tanışmak zorlar… Evcil hayvanlara alerjiniz varsa, evinde 4 tane kedisi olan biriyle sizce işler yolunda gider mi? Ya da, 5 yıldızlı otellerden başka tatil anlayışı olmayan birisi, kamp kafası tatil yapan biriyle biraz çatışmaz mı? İşte bunları hesaplayın, kendinizi ifade edin ve karşınıza çıkan profilleri okuyup sevgili bulma yolculuğunuza devam edin.

İlk buluşma ne zaman?
Biriyle tanıştıktan sonra ne zaman buluşmayı tercih edersiniz? Bazı üyelerimize buna hemen derken, bazıları da bir süre sonra, en az 3-4 gün geçsin diyor. “Hemen” diyenlerdenseniz, Siberalem’i mobil uygulamalardan kullanabilirsiniz. Mesela, bir akşam dışarı çıktınız ve etraftaki kişilerle tanışma fikri var aklınızda. O zaman “Yakınlık” seçeneğinden Siberalem’in sizin için yakındaki kişileri önermesini sağlayın ve tanışmak için ilk adımı atın. Mobil dünyada yer almanın en güzel tarafı da bu işte.

Neden internet?
Neden değil ki? İnternet dünyası, gerçek dünyanın birebir yansıması, izdüşümü. Normal hayatımızda ne varsa, internette de o var. O zaman yapılacak en iyi şey, interneti en doğru şekilde hayatımıza sokmak. Kurallar basit: Kendiniz olun, dürüst ve açık ifadeler kullanın, karşınızda bir insan olduğunu unutmayın. İşte o andan itibaren, internette biriyle yazışmaya ve sevgili olmak yolunda adı atmaya hazırsınız. Online chat yapabilir, canlı sohbet etmenin keyfini çıkarabilir ve karşınızdaki kişiyi bu keyifli sohbette tanıyabilirsiniz.

Sahici ilişkiler kurmak her zaman sizi mutlu bir aşka yakınlaştırır. Keyifli sohbetler dileriz!

 

Önceki YazıSonraki Yazı

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol