Sevgililer Gününe İstatistiki Bakış

abcZomato, Sevgililer Günü’nü renkli bir infografikle anlattı! Bize de Siberalem olarak, bunu sizlerle paylaşmak düştü…

23 ülkede aktif olarak kullanılan restoran keşif rehberi Zomato, kullanıcı davranışlarından yola çıkarak Sevgililer Günü’nün nasıl geçtiğini renkli bir infografikle anlattı.
Sevgililer Günü için güzel bir restoranda, keyifli zaman geçirmeyi planlayan çiftler rezervasyon yaptırmayı ihmal etmedi. Türkiye’de, İstanbul başta olmak üzere toplamda 13 noktada aktif olarak kullanılan Zomato’nun araştırmasına göre İstanbullular, Sevgililer Günü’nde normalden %28 oranında daha fazla restoran araması yaptı. Restoranlara ödenen tutarın da %22 oranında arttığı bu özel günde, en çok restoran incelemesi yapanlar ise %58’lik bir oranla tabii ki kadınlar oldu.

Genç çiftler işlerini riske atmak istemediklerini bir kez daha kanıtlarcasına, rezervasyonlarını online yaptırmayı tercih ettiler. 18-24 yaş arası çiftlerin %36’lık bir kesiminin Sevgililer Günü rezervasyonlarını Zomato’nun online rezervasyon kanalını kullanarak yaptıkları belirlendi. Aşkı bulmak için Siberalem‘e, keyifli zaman geçirmek için de Zomato‘ya ilgi büyüktü.
Sevgililer Günü’ne özel olarak hazırlanan Zomato derlemesi, yıl boyunca yayında olan ve romantik restoranları içeren ‘Başbaşa’ derlemesinden %319 gibi dev bir oranla daha fazla incelendi.
Mutfak türü olarak ise; kadınlar tercihini balıktan yana kullanırken, erkekler bildiğinden şaşmayarak et restoranlarını tercih etti.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol