Sevgiliye Doğum Günü Mektubu

Sevgilinizin doğum günü hediyesine karar verdiniz, her şey hazır, aklınızdan muhteşem şeyler geçiyor, onun mutlu olduğunu görmek sizi de mutlu edecek.

Bu güzel hislerinizi birkaç cümlede toparlayıp, hediyesine iliştirmeniz çok güzel olur. Sevgilinize doğum günü için bir mektup yazın!

– Öncelikle elinize kağıdı ve kalemi alın ve kendi el yazınızla ve kendi sözcüklerinizle yazmak için hazırlanın. El yazınızın güzelliği, imla ve noktalamanız, cümleleriniz muhteşem olmak zorunda değil, yeter ki mektubunuzda sevginiz olsun, duygularınız olsun.

– Ona sevginizi içinizden gelen cümleler ile ifade etmeniz en güzeli, tabii bu mektuba bir şairden ya da yazardan alıntılar da yapabilirsiniz.

– Onunla yaşadığınız mutlu bir günden, bir anıdan bahsetmeye ne dersiniz? O güzel günde onun ne giydiğini, neler konuştuğunuzu, size nasıl sevgi dolu gözlerle baktığını yazmanız, bütün bu detayları hatırladığınız için onu çok mutlu edecektir.

– İlişkinize dair küçük notlardan oluşan bir mektup da olabilir bu. Tarih ve o gün neler yaptığınızın detaylarını veren, o gün konuştuklarınızdan birkaç cümleyi içeren, o gün giydiğiniz kıyafetlerden, aksesuarlardan bahseden notlar da mutluluk verici olacaktır.

– Onunla yapmak istediğiniz şeylerden bahsetmekten geri durmayın! Birlikte pişireceğiniz yemekler, gideceğiniz şehirler, dinleyeceğiniz şarkılar ve bunlar gibi aklınıza gelen bütün güzel şeyleri yazın. Hayal kurmaktan kaçınmayın.

– Onun sizin için kıymetini yazın, bunu dile getirmeniz sevgilinizi onore edecektir.

– Satırlarca “Doğum günün kutlu olsun” demeniz gerekmiyor, doğum günü, yazmak istedikleriniz için bir çıkış noktası : )

– Mektubunuzu sayfalarca sürdürebileceğiniz gibi, birkaç satırda da bitirebilirsiniz.

– Mektubunuzu hediyesinin yanında ona verebilirsiniz ya da adresine postalayabilirsiniz. Postayla göndermeniz onu daha fazla şaşırtacaktır.

Hadi durmayın, kağıdı kalemi alın ve sevgilinizin doğum gününü kutlayın. Sevgilinizin uzun zaman saklayabileceği bu nostaljik hediye, ilişkiniz için bir hazine olacak ve hatırladıkça sizi gülümsetecektir.

 

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uye_ol