Siberalem’de 9 Adımda En Etkili Profili Oluşturma

1- Rumuz
Seçtiğiniz rumuz çok önemli. Daha ilk göz kırpmanızda ya da mesajınızda sizi onunla tanımış olacak. Esprili, romantik ya da sizi anlatan bir rumuz seçebilirsiniz. Bir de kısa olursa rumuzunuz okunması da kolay olur 🙂

2- Fotoğraf
Kimse bir siluet görsel ile konuşmak istemez. Üstelik fotoğraflı profiller Siberalem’de 10 kat daha etkili! Fotoğraf eklerken dikkat etmeniz gereken tüm maddeler ise ileriki yazılarımızda!

3- Kendinizi Anlatın
İşte kendinizi kendi cümlelerinizle ifade edebileceğiniz bölüm. “İyiyim, param çok, evim var, yaş 30” gibi bir cümle ise kabul edilemez. Hiçkimse ne bu 4 kelimeyi okuyup size yanıt yazar, ne de sizi tanımış olur. Çekinmeyin, uzun cümlelerle anlatın kendinizi. Hobilerinizden, hayatınızdan bahsedin. Tabii ki upuzun destan yazın demiyoruz. Ama en azından düzgün cümlelerle kendinizi gerçekten anlatın.

4- Aradığınızı Anlatın
Bu bölümde yine olmazsa olmazlardan. Profilinizi okuyan biri, karşınızdaki kişiden olan beklentilerinizi okuyacak bu bölümde. “Güzel / yakışıklı olsun, evi olsun” gibi salt bir cümle ile üzgünüz ama kimseden yanıt alamazsınız. Bu bölümde de cümle kurmaktan çekinmeyin. Onda nasıl özellikler olmalı, hangi hobileri olsa hoşunuza gider, asla kabul edemeyeceğiniz durumlar nedir… vb. Sizin için önemli olan herşeyi yazmalısınız.

5- Fiziksel Özellikler
Fiziksel özelliklerinizi doğru belirterek, karşınızdaki kişinin sizi gözünün önünde canlandırmasını sağlayabilirsiniz. Tabii ki doğru bilgileri girmeniz önemli. Kendinizden pay çıkartın! Yanlış bilgiler girmiş biri ile buluştuğunuzda hayal kırıklığına nasıl uğrarsanız, karşı tarafa da bunu yapmamalısınız. Dürüstlük en büyük kozunuz, unutmayın!

6- Genel Bilgiler
Sizi hakkınızdaki tüm genel bilgilere ulaşılabilecek bölüm burası. Mutlaka eksiksiz doldurun. Mesela aradığınız kişinin kesinlikle sigara kullanmasını istemiyorsunuz, o zaman bu bölümden aradığınız sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

7- Tarz/Stil
Hayatta herkesin bir yaşam kalitesi, tarzı mutlaka vardır. Bu bölümdeki sorulara vereceğiniz yanıtlar, ilgilendiğiniz sporlardan, seyahat zevkinize, sevdiğiniz markalardan, ufak takıntılarınıza kadar sizden ipuçları sunacak!

8- Yaşam / Aile
Bu bölümde de ailenizden ve yaşamınızdan eğlenceli ipuçları verebileceksiniz. Mesela birlikte olacağınız kişinin aile bağları ya da dinin hayatındaki yeri sizin için çok mu önemli? O zaman bu bölümde verdiği yanıttan “o”nu bulabilirsiniz!

9- Kültür/Sanat
Son olarak da kültür ve sanat hakkındaki zevkleriniz konusunda detaylar iletebileceğiniz bölüme geldik. Bu bölümde de TV alışkanlığınızdan, sevdiğiniz ressamlara, sevdiğiniz müzik türlerinden, en son okuduğunuz kitaba kadar, krşı tarafı sandığınızdan da çok cezbedecek yanıtlarınızı verebilirsiniz.

Biraz uzun gelmiş olabilir. Ancak, en fazla 10 dakikanızı ayırarak hazırlayacağınız doğru ve dolu bir profille, tüm hayatınızı paylaşacağınız kişiyi bulabilirsiniz. Unutmayın, Siberalem’de detaylı doldurulmuş profiller 20 kat daha etkili!

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol