Siberalem’de Aradığınız Sevgiliyi Bulmak

 

İnternetin hayatımıza getirdiği faydalardan biri de, arkadaşlarımızı, sevgilimizi hatta hayalimizdeki eşi bile onun sayesinde bulabiliyor olmak. İşte hayalini kurduğunuz ilişkiyi ararken size faydası olabilecek bir kaç tüyo:.

Profil
Profilinizi doğru oluşturmak yapmanız gereken ikinci önemli adım. Baştan savma hazırlanmış bir profille başarıya ulaşmanız biraz zor. En faydalı ipuçlarını “yazı başlığını gir” yazımızdan okuyabilirsiniz.
 
Ne aradığını bilmek
En basit tanımla şunu söyleyebiliriz. Ne aradığını bilmeyen, ne bulduğunu anlayamaz. Kendiniz tanımak ve ne aradığınız konusunda emin olmak sizi doğru iz üzerinde tutar. Hem kendi vaktinizi, hem de başkalarının vaktini boş yere harcamamış olursunuz.
 
Çözümü sadece internette aramayın
Siberalem size binlerce kişi ile tanışma fırsatı sağlayacaktır. Fakat güçlü sosyal beceriler sadece sandalye karşısında oturup, profilleri gezerek kazanılmaz. Arada sırada birileri ile buluşmak, sosyal becerinizin artmasına yardımcı olur.
 
Sadece resme bakarak karar vermeyin
Hiç beklemediğiniz fotoğrafların arkasından, tam da aradığınız insan çıkabilir. Başkalarını tanımak için onlara verdiğiniz her şansla, aslında kendinizi de biraz daha fazla tanıma fırsatı elde edersiniz.
 
Detaylara değil, büyük resme odaklanın
Bir ilişkiyi güzel kılan şeylerden biri de farklılıklardır. Sizin sevdiğiniz ya da beğendiğiniz şeyleri yapmıyor olması sizi küstürmesin. Önemli olan, kendi zevkleri, beğenileri konusunda sizin kadar geniş veya derin olup olmadığıdır.
 
Profilin Hissi Önemlidir
Birinin profilini incelediğiniz de, içinizde o kişi ile ilgili bir his oluşur. İnsanları ister Siberalem’de, ister gerçek hayatta, bir birine yaklaştıran ya da uzaklaştıran bu histir. Biriyle karşılaşırız ve sezgilerimiz bize bir şeyler fısıldar. Sezgilerinize güvenin.
 
Kendinizi kaptırmayın
Bir çiçekle bahar olmayacağı gibi, bir buluşma sonunda hemen karar vermeyin. Biraz insan tanımak herkese iyi gelir. Hayatınıza giren herkeste biraz daha kendinize yaklaşırsınız. İlişkilerin gelişmesi için zamana ihtiyacı olduğunu unutmayın.
 
Sabırlı Olun
Aslında her şeyin başı sabır. Düzenli ve sabırlı bir arayışın sonunda mutlaka aradığınız kişiyi bulacaksınız. Kendinize güvenin ve en iyisini bulduğunuza inanana kadar yola devam edin.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol