Siberalem’de Aşkı Arayan Erkeklere Öneriler

siberlamede aşkı arayan erkeklere tüyolar

Siberalem’de tanışmak istediğiniz bir kadın karşısında asla yapmamanız gereken 6 maddeye gelin hep birlikte göz atalım:

1 – Her Detayı Anlatmayın!
Bir kadını, susmayan bir erkekten daha çok rahatsız eden bir şey olamaz. Buna inanmıyorsanız, internette tanıştığınız bir kadına, hafta sonları yapmaktan hoşlandıklarınızı uzun bir mesaj olarak yazın, bakalım ne olacak? 10 kadından, 9′u sizi cevaplamayacak! Ve hatta bu mesajı silip, sıradaki kişiye bakacak. Neden mi? Kadınlar, dürüst olmak gerekirse, konuşma yapan tarafın kendileri olmasını isterler (en azından ilk aşamada) 😉

Ne yapmalı? Yazdıklarınızı kısa tutun, ilk iki cümle sorduğu soruya cevap verici cümleler olsun ve üçüncü cümlenizi karşı bir soru sormak için kullanın.  Unutmayın,  sorular diyaloğu canlı tutar ve ona sizin onunla ilgilendiğiniz gösterir.

2- İletişim Bilgilerinizi Hemen Paylaşmayın!
Daha ilk mesajdan telefon numarası, e-posta adresi gibi özel bilgilerinizi vermeniz, itici güç etkisi yaratacak. Yani ondan yanıt alamayacaksınız ve hatta mesajınız onun hesabından silinecek. Hiçbir kadın daha tek kelime konuşmadan, sizin yolladığınız iletişim bilgileri ile ilgilenmez.

Ne yapmalı? Biraz sabır! Önce belli bir süre Siberalem üzerinden yazışın.

3 – Cinsel İçerikli Konuşma Başlatmayın!
Konuşmaya başlarsanız iletişimi devam ettirme şansınız yüksek olur. Ayrıca, kim, şu yaşadığımız dünya hiç tanımadığı birisi ile önce cinsellikten konuşup sonra sevgili olmak ister ki?

Ne yapmalı? Cinselliği tek konu olarak görmemeli!

4 – Yalan Söylemeyin!
İnternette yer alan profillerde, hem kadın hem de erkeklerin, kendi haklarında doğru olmayan bilgiler verdikleri artık bir gerçek… Eğitim, gelir, meslek ve hatta medeni durum hakkında doğru bilgi vermeyen ya da gerçeği çarpıtan insanlar var. Siz bunlardan olmayın.

Ne yapmalı? Gelirinizden memnun değilseniz, eğitiminizi yetersiz görüyorsanız ya da işinizin yeterince heyecanlı olmadığını düşünüyorsanız, diğer yönlerinizi ön plana çıkarın. Yani iyiye odaklanın!

5 – Çok Fazla Mesaj Göndermeyin!
Sizi özgüvensiz gösterecek şeylerden birisi, bir kadına, ondan henüz cevap almadan günde 4-5 kez mesaj yollamaktır. Tabii ki akıcı bir konuşmada durum böyle değil, ama bir mesaj atıp, onun bu mesajı cevaplamasına fırsat vermeden üst üste diğerlerini göndermek imajınızı zedeler.

Ne yapmalı? Özellikle karşınızda çekici bir kadın varsa kendinizi disipline etmeniz şart. Kendinizi günde 15 dakikadan uzun olmayan mesajlaşmalar ile kısıtlayın. Eğer konuşma bundan uzun sürerse, cümlesinin sonunda özür dileyerek ilgilenmeniz gereken başka şeyler olduğunu belirtip konuşmayı sonlandırın. Tabii bu konuda detaya girmemeye dikkat ederek. Bunu yaparak onun gözündeki gizemli konumunuzu pekiştirirsiniz ki bu da bir kadının çekici bulduğu özelliklerden!

6 – Randevu Almak İçin Hevesli Görünmeyin!
Eğer bir kadın sizinle hızlıca buluşmak istememişse (ki isteyebilirler), bu konudaki kural ilk iletişimin ve yazışmanın ardından bir haftalık bir konuşma süresi koymak ve ancak bundan sonra buluşma teklif etmek. Eğer o daha hazır olmadan ve rahat hissetmeden dışarı çıkmayı teklif ederseniz, onu kaybedersiniz. Eğer çok beklerseniz de kafasında neden onu dışarı davet etmediğinize dair şüpheler oluşur.

Ne yapmalı? Bırakın ilk hareket ondan gelsin 🙂

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol