Sizden Hoşlanıp Hoşlanmadığını Anlamanın Yolları

İnsanlar içlerinden geçenleri söyleyip dürüst davransalardı ikili ilişkiler çok daha kolay olurdu. Fakat kimi zaman kendimizi korumak kimi zaman da karşımızdakinin kalbini kırmamak için farkında olmadan dürüst davranamayabiliyor, iyi niyetle attığımız adımlarla karşı tarafa umut vererek kafalarını karıştırabiliyoruz. Karşınızdaki erkeğin sizinle gerçekten ilgilenip ilgilenmediğini anlamanız için birkaç noktaya dikkat etmeniz yeterli. İşte tavsiyelerimiz:

1) Arayacağını söyleyip aramıyorsa

 

Hoşlanan adam sözünde durur; arayacağını söylediyse arar. Eğer aramaması için geçerli bir sebebi varsa da, uygun bir zamanda iletişime geçerek neden sizi arayamadığını açıklar. Eğer sizi merak içinde telefon başında beklettiyse ve sonrasında herhangi bir açıklama yapmadıysa büyük ihtimalle sizinle o kadar da ilgilenmiyordur.

 

 

 

2) Görüşme talepleri sadece sizden geliyorsa

Erkekler genel olarak ilk adım atan taraftır. Çekingen erkekler bile hoşlandıkları kadınlarla görüşmek için fırsat kollar, buluşmak için bahane yaratır. Eğer karşınızdaki herhangi bir adım atmıyorsa ve görüşmek için plan yapan taraf sürekli sizseniz dikkat etmekte fayda var. Nitekim hoşlanan erkek yerinde durmaz, buluşmak için tekliflerle gelir.

 

 

3) Mesajlarınıza ve e-postalarınıza geç yanıt veriyorsa

İlgilendiğiniz erkek çok yoğun bir dönemde değilse ve yazdıklarınızı yanıtlamak için gerekli koşullara sahipse; mantıklı bir süre içinde cevap vermesini beklemeniz gayet normaldir. Mesai saatlerinde çalışan birinin gündüz gönderdiğiniz mesajlara gün sonunda dönüş yapması anormal değil. Fakat aradan günler geçiyor ve hala yanıt vermiyorsa, sizinle zannettiğiniz kadar ilgilenmiyordur.

 

4) Sizinle ilgilenmediğini söylüyorsa

Kadınlar bazen karşılarındaki erkeğin kendisiyle ilgilenmediğine dair verdiği sinyalleri görmezden gelmeye meyillidir. Eğer hoşlandığınız kişi yalnız kalmak ve kendi kendine zaman geçirmek istediğini söylüyorsa, sizinle ilgilenmediği ortadadır. Ciddi bir beraberlik istemediğinden bahsediyorsa ve siz uzun süreli bir ilişki düşünüyorsanız ısrar etmenin anlamı olmayacaktır. Bu yüzden sizinle aynı şeyleri istemeyen biriyle zaman kaybetmek yerine size uygun insanlarla vakit geçirmeyi tercih etmelisiniz.

 

Size uygun insanları aramak, bulmak ve tanışmak için, Siberalem‘e webden ya da cepten hemen üye olabilir, aradığınız o özel kişiyle tanışabilirsiniz.

Zeynep Alkara
İnsana dair her şeyle ilgileniyor; insani ilişkiler üzerine düşünmeyi, araştırmayı, yazmayı seviyor.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uye_ol